کد خبر 30447

شاخص کل بورس تهران امروز با رشد 940 واحدی در رقم 185100 واحد به کار خود پایان داد. امروز عرضه ها در نیمه دوم بازار افزایش یافت . نمادهای رمپنا، وبملت و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند. ارزش معاملات خرد در بورس تهران امروز معادل 580 میلیارد تومان به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از شرکت سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)، شاخص کل در پایان معاملات امروز با 940 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به 185100 واحد رسید. ارزش کل معاملات امروز 1292 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 879 میلیارد تومان مربوط به بازار بورس و 413 میلیارد تومان آن متعلق به بازار فرابورس بود. نماد رمپنا، وبملت و شتران بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای پارس، فارس و پارسان بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل داشتند. شاخص کل هم وزن نیز با افزایش 0.69درصدی به 28446 واحد رسید.         

معاملات امروزبازار با تقاضای خوبی در گروه بانکی آغاز شد نماد وتجارت در همان ابتدای پیش گشایش با صف خرید 200 میلونی همراه شد و نمادهای دیگر بانکی نیز در محدوده مثبت قیمتی قرار گرفتند. نماد وبصادر صف خرید 80 میلیونی داشت. دو نماد وخاور و وکار تنها نمادهای منفی این گروه بودند.

در روز گذشته وزارت خزانه داری امریکا فهرستی از اشخاص حقیقی و حقوقی را که مشمول تحریم های جدید این کشور شده اند را منتشر کرد . نام 50 بانک ایرانی نیز در این فهرست قرار داشت.

با این وجود بازار سهام  از دو روز گذشته با استقبال خوبی همراه شده و بنظر می رسد این رویداد قبلا در بازار نمود داشته و به نوعی پیش خور شده است. همانطور که در بازار ارز نیز نوسانات قابل ملاحظه ای را شاهد نبودیم.

البته در انتهای بازار میزان عرض ها شدت گرفت و شاخص کل که تا میزان 1200 واحد رشد کرده بود با عقب نشینی 300 واحد در نهایت با افزایش 900 واحدی به کار خود پایان داد . 

گروه خودرویی نیز در روزهای اخیر مورد توجه اهالی بازار قرار گرفته و بخش زیادی از نقدینگی را به خود جذب کرده است. این در حالی است که در گروه های دیگر همچون فلزاتی و پتروشیمی شاهد اصلاح قیمتی و ریزش شاخص این گروه ها بودیم. گروه های معدنی و پتروشیمی نیز  بازدهی کمی داشتند.

در گروه فلزاتی معاملاتی متعادل و مثبت در جریان بود. نماد ذوب پس از انتشار مجوز سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی به صف خرید رسید. نمادهای فولاد و فملی ، فباهنر، فسپا، و فپنتا مورد توجه بازار بودند .

در گروه پالایشی نوسان اندک مثبتی را شاهد بودیم. نمادهای شرانل و شبهرن ازنمادهای منفی گروه بودند. نماد ونفت پس از شفاف سازی با رشد حدود 6 درصدی قیمت روبه رو شد.  

در گروه محصولات دارویی نیز نمادهای دزهراوی، دفرا، دلقما، دروز، دشیمی و دتماد پرتقاضا ظاهر شدند.

در گروه پتروشیمی اما میزان عرضه از تقاضا بیشتر بود . در این بین نمادهای شتوکا، شپارس و پترول با تقاضای خوبی همراه شدند و به صف خرید رسیدند.

در بازارهای جهانی نیز مس و روی با اندکی کاهش قیمت در محدوده 6184 و 2516 واحد در حال داد و ستد هستند. سرب نیز 1933 دلار به ازای هر تن قیمت دارد. نفت برنت 72 دلار به ازای هر بشکه در حال معامله است.

http://emaco.pro/

ارسال نظر

تازه ها