کد خبر 30432

با اقتصاد بررسی می کند

نمادمعاملاتی شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت مدتی است بدون تجربه کاهش قیمت در مسیر صعودی قرار گرفته است و استقبال به سمت ان سرازیر شده است؛ حتی در روزهای منفی بازار که تمامی سهم های هم گروه "ونفت" ریزش های قابل توجهی را تجربه کردند فعالان بازار برای خرید سهام این شرکت به صف شده بودند. در ادامه به دنبال دلیل برای افزایش قیمت ها پرتفوی شرکت را مورد بررسی قرار داده ایم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت طی روزهای اخیر با اقبال از سوی سرمایه گذاران رو به رو شده است و بررسی روند قیمت سهام این نماد طی ماه­ های اخیر روند رو به رشد این سهم را تایید می کند و این رشد با استقبال خوش بینانه از سوی سرمایه گذاران در روزهای اخیر می ­تواند در شرایط تحریمی ادامه دار باشد.

بررسی اقبال سهامداران به این سهم را می­ توان در سرمایه گذاری های مستقیم شرکت و حضور غول­ های بورسی در پرتفوی این شرکت دنبال کرد.

Untitled-2

حضور غول­ های بورسی در پرتفوی شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت و انتشار صورت­ های مالی شش ماهه آن ها، هم چنین انتشار اخبار خوش بینانه و امیدواری به شش ماهه دوم سال 97 در کنار شرایط تحریمی، اقبال سهامداران را به شرکت های حاضر در پرتفو و به تبع آن سرمایه گذاری صنعت نفت به همراه داشته است. 

در شرایط تحریمی فروش بی دغدغه محصولات از سوی مجموعه های صادرات محور یکی از چالش­ های اساسی می ­باشد در این میان خبرهایی همچون مذاکره جهان فولاد سیرجان در روزهای اخیر با شرکت‌های ترکیه‌ای برای بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین عامل بنیادینی است که به سرمایه گذاران جهت دهی می­ کند. سهامدار اصلی جهان فولاد سیرجان دو مجموعه بورسی گل‌گهر و شرکت ملی صنایع مس ایران است. با توجه به تولید سالانه فولاد ترکیه (٤٠ میلیون تن) این کشور می‌تواند بازار هدف مناسبی برای فروش آهن اسفنجی تولید شده توسط مجموعه گل‌گهر باشد. بنابراین خبرهای خوب برای شرکت­ های حاضر در پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری در صنعت نفت نیز می ­تواند اثرات مثبتی را بر قیت سهام "ونفت" بگذارد.

در کنار فعالیت ­های مثبت شرکت­ های حاضر در پرتفوی، سرمایه ­گذاری مستقیم شرکت و افزایش درآمد عملیاتی شرکت نیز حاکی از رشد سودآوری  و افزایش سود هر سهم در صورت مالی منتهی به 29اسفند 97 می­باشد. اخذ موافقت اصولی اولیه با تخصیص 2 میلیون تن وکیوم باتوم از محل تولیدات پالایشگاه نفت آبادان جهت احداث یک واحد قیرسازی از وزارت نفت در روز گذشته شرایط خوش بینانه ­ای را برای سودآوری این سهم در سال مالی جاری فراهم کرده است.

قیمت ونفت

بنابراین با توجه به شرایط موجود، انتظار می ­رود رشد قیمتی سهام ونفت ادامه دار باشد و از محل سرمایه گذاری در شرکت ­های بزرگ بورسی و سرمایه گذاری های مستقیم، افزایش قیمت بیشتری در سهم را شاهد باشیم. 

 

ارسال نظر

تازه ها