کد خبر 30172

با انتشار گزارشات فصلی و ماهانه شرکت ها، به نظر می رسد تنها اخبار سیاسی هستند که بیش از هر عامل دیگری می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)، روز گذشته بازار بورس در حالی سپری شد که از ابتدای معاملات شاهد معاملات کم رمقی بودیم اما کمی بعد شاهد افزایش تقاضا در سهم های لیدر بازار همچون خساپا و و بملت بودیم و جو بازار کمی مثبت تر شد اما در نهایت فشار عرضه ها دوباره فزونی یافت و در پایان معاملات شاهد کاهش قیمت در بسیاری از نمادها بودیم و گرچه شاخص کل اندکی مثبت بود اما شاخص هم وزن منفی بسته شد که نشان از جو منفی بازار دارد. در این بین که گزارشات فصلی و ماهانه شرکت ها انتشار یافته اند به نظر می رسد تنها اخبار سیاسی هستند که بیش از هر عامل دیگری می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد. اخبار مربوط به راه اندازی جایگزین سوئیفت از سوی اتحادیه اروپا همزمان با فرارسیدن دور دوم تحریم ها می تواند عاملی برای کم اثر کردن تحریم ها باشد و در نتیجه آن سهامداران نیز از از رفتارهای هیجانی دوری کنند.

در اخبار و در خصوص انتخابات مجلس آمریکا در‌حالی‌که پیش‌تر گفته می‌شد که دموکرات‌ها فقط توان بازپس‌گیری مجلس نمایندگان را دارند حالا به‌نظر می‌رسد که برای کسب اکثریت در سنا هم شانس بالایی پیدا کرده‌اند. در همین راستا بلومبرگ نوشت دولت ترامپ هنوز تصمیمات مهمی پیش رو دارد به ویژه اینکه هم‌ پیمانانش را برای رعایت نکردن تحریم‌های ایران جریمه کند یا آنها را کنار خود نگه دارد. در خبر دیگری که دیشب منتشر شد قرار بود اتحادیه اروپا در یک بیانیه تولد ساز و کار جدید موسوم به SPV برای کار با ایران پس از بازگشت تحریم های ثانویه آمریکا را اعلام کند که تا کنون خبر جدیدی در این خصوص انتشار نیافته است.

اما در کدال شاهد ارسال گزارش شش ماهه بانک پاسارگاد بودیم. این بانک در این بازه زمانی به ازای هر سهم 106 ریال سود محقق کرد که عمده آن مربوط به درآمدهای غیرمشاع این بانک می باشد. این در حالی است که این بانک در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم 187 ریال زیان محقق کرده بود. بررسی ها نشان می دهد بانک پارسیان نرخ تسعیر ارز دارایی ها و بدهی های ارزی خود را از ٣٧٠٠ تومان برای هر دلار در پایان سال مالی ٩٦ به حدود ٨٠٠٠ تومان تغییر داده است و باعث سود ده شدن بانک با وجود زیان سنگین عملیاتی در گزارش ٦ ماهه شده است. دعبید از عرضه محصولی جدید در آبان ماه خبر داد. وایران از برگزاری مزایده به منظور فروش دو ملک مازاد از دارایی های خود خبر داد.

اما در بازار امروز با توجه به گزارش بانک پاسارگاد به نظر می رسد بانکی ها با لیدری بانک ملت و تک سهم هایی از سایر گروه ها مورد توجه اهالی بازار قرار گیرد.

https://goo.gl/DPN7x7

ارسال نظر

تازه ها