کد خبر 29771

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که ورود بانک مرکزی برای خرید ارز خانگی با قیمت 11 هزار تومان کار درستی نبود، اظهار داشت: با شرایط موجود و بالا رفتن قیمت ارز پیش بینی دقیقی برای قیمت ها نداریم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اقتصادی تلاش کرد تا  راه کار درستی در خصوص ثبات قیمت ارز ارائه دهد اما طی جلساتی که کمیسیون اقتصادی مجلس با دولت داشت و تحلیلهایی که ارائه دادیم متاسفانه کابینه اقتصادی دولت پیروی نکرد.

شهاب نادری؛ در خصوص وضعیت بازار ارز پس از تحریم های 13 آبان گفت: امیدواری به FATF  و CFT  وقت تلف کردن مردم و نظام  است ولی در شرایط فعلی  کمیسیون اقتصادی تلاش کرد تا  راه کار درست ارائه دهد اما طی جلساتی که کمیسیون اقتصادی مجلس با دولت داشت و تحلیلهایی که ارائه دادیم متاسفانه کابینه اقتصادی دولت پیروی نکرد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ورود بانک مرکزی برای خرید ارزخانگی با قیمت 11 هزار تومان کار درستی نبود و چنانچه قیمت ارز از بازار کالا پیروی نکند کاهش قیمتی در بازار نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: با شرایط موجود و بالا رفتن قیمت ارز پیش بینی دقیقی برای قیمت ها نداریم ولی قیمت ارز باید تا 8-7  تومان پایین آید زیرا  بازار تحمل بیشتر از این قیمت  را ندارد. اگر ارز پایین آمده باید قیمت اجناس نیز پایین بیاید اما متأسفانه ارز از اقتصاد بازار پیروی نمی کند.

دولت همکاری خوبی با مجلس نداشت
نادری با تاکید براینکه دولت همکاری خوبی را با مجلس نداشت، اگر همکاری می کرد شرایط اینگونه نمی شد، افزود: آقای شریعتمداری خوشحال بودند که قیمت ارز را پایین آورده اند ولی ایشان  باید شرایط را نسبت به کشورهای دیگر می سنجید و مدیریت درستی ارائه می کرد. 

منبع: خانه ملت

 

ارسال نظر

تازه ها