کد خبر 28840

با اقتصاد گزارش می دهد

هلدینگ خلیج فارس مجمع عمومی عادی سالیانه خود را امروز با حضور 95 درصدی سهامداران در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور 95 درصدی سهامداران در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد. 

طی این جلسه امید قائمی به عنوان رییس مجمع، محسن علم بیگی به نمایندگی از سهام عدالت، احمدرضا اشراقی به نمایندگی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی و آقای ربیعی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در هیئت جلسه مجمع حضور یافتند.

ربیعی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گزارش عملکرد شرکت را به شرح ذیل قرائت نمود:

در حال حاضر  42 درصد از کل ارزش صادرات و 38 درصد از کل مقدار صادرات کشور مربوط به هلدینگ خلیج فارس است.

تا کنون به 50 کشور دنیا صادرات داریم.

طی سال مالی گذشته بازدهی سهام  فارس 94 درصد بوده و پارس که تنها 100 روز از عرضه اولیه آن می گذرد حدود 100 درصد بازدهی داشته است.

طی این سال  3200 میلیارد تومان از مغایرت های عمده با صنایع ملی پتروشیمی و2200 میلیارد مربوط به پتروشیمی بندر امام بود.

حدود 5500 میلیارد تومان از بدهی های سنواتی شرکت های پتروشیمی نوری و بوعلی سینا تقسیط شده است.

گفتنی است با استفاده از سود انباشته سرمایه هلدینگ به 9150 میلیارد تومان افزایش یافته است.

اصلاح زنجیره ارزش و بازنگری در طرح ها در برنامه های ما قرار دارد و وارد پروژه های کم بازده نمی شویم.همچنین فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی را بررسی می کنیم.

شرکت های پتروشیمی بندر امام، نوری، بوعلی سینا و آریاساسول آماده ورود به بورس هستند.

قطعا تا پایان سال پتروشیمی بندر امام یا بوعلی‌سینا در بورس عرضه می شوند.

در خصوص عرضه شرکت پتروشیمی آریاساسول به عنوان سهامدار 50 درصدی آمادگی کامل داریم و در حال متقاعد کردن سهامدار عمده دیگر هستیم.

در سال آینده با بهره برداری از پتروشیمی ایلام، لردگان و بیدبلند خلیج فارس، ۴/۵ میلیارد دلار از سرمایه گذاری ها به سوددهی خواهند رسید. 

با بهره برداری این سه شرکت حدود ۶ میلیون تن به حجم تولیدات هلدینگ افزوده خواهد شد و سالانه ۶۰۰ میلیون دلار به سود خالص هلدینگ اضافه می شود. این سه طرح تا سال ۹۸ به بهره برداری می رسندکه برای آن ۳/۸ میلیارد یورو و ۳۸۲۹۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

با بهره برداری این طرح ها محصول اوره به ظرفیت قبلی اضافه و تقویت خواهد شد. 

آخرین و جدید ترین قرارداد شرکت نیز با شرکت ملی نفت در تابستان‌ ۹۷ منعقد گردیده که در خصوص جمع آوری گازهای مشعل است و در قالب ۲۴ پروژه در مناطق نفت خیز با سرمایه گذاری ۸۷۵ میلیون یورو انجام شده است؛ نتیجه حاصل از این قرارداد دریافت روزانه ۵۱۰ میلیون فوت مکعب خوراک برای مجتمع های پتروشیمی است.

در پایان مجمع به ازای هر سهم ۴۳ تومان سود نقدی تقسیم نمود.

ارسال نظر

تازه ها