کد خبر 27854

بررسی های کارشناسان نشان می دهد هم اکنون بورس تهران در یک اصلاح موقتی قرار دارد.اصلاح قیمتی در نمادهای مهم بازار، باعث خواهد شد تا مجددا جذابیت قیمتی کمک کند تا سمت تقاضا نیز تقویت شود و بازار به تعادل برسد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در سی دقیقه آغازین معاملات اولین روز هفته جاری با 2364 واحد ریزش در کانال 178 هزار واحدی قرار گرقت. 

طبق اطلاعات مندرج شده در شرکت مدیریت فناوری بورس تهران،  نمادهای معاملاتی فولاد، پارسان، شپنا، وامید، شتران، شبندر و اخابر با فشار عرضه و کاهش قیمت سهم موجب عقب نشینی نماگربازار تا این لحظه شده اند. 

گفتنی است شاخص کل هم وزن نیز با 371 واحد کاهش در مدار 29 هزار و 68 قرار گرفته است. 

در بازار فرابورس اما آیفکس نیز با تاثیر پذیری از نمادهای مارون، ذوب، میدکو، شاوان، شراز، دماوند و هرمز 57 واحد منقی شد و در ایتسگاه 1955 واحد جای گرفت. 

نمای بازازر نشان می دهد در گروه فلزات اساسی همسو با بازار معاملات یکپارچه منفی دنبال می شود. ذوب امروز نیز صف فروش سنگینی دارد و فولاد و ملی نیز که متعادل آغاز کرده بودند به نزدیکی آستانه پایین قیمت رسیده اند. کاوه، فاسمین،فنوال،فباهنر، وتوکا، فایرا، فلوله، فسرب، زنگان، فولای، کیمیا، فروس، فمراد، فسپا و فجر از نمادهای همراه با صف فروش هستند و معاملات مثبت نماد فپنتا در میان فشار عرضه قابل توجه بر گروه جالب توجه می باشد.

 

ارسال نظر

تازه ها