کد خبر 27423

بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری با صف فروش های سنگین در اکثریت نمادها کار خود را آغاز نمود و در نهایت با حمایت حقوقی ها شاخص با افت کمتری نسبت به روز گذشته به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)، شاخص کل در پایان معاملات امروز با 1233 واحد کاهش  نسبت به روز گذشته به 175185 واحد رسید. ارزش کل معاملات امروز 1628 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 1187 میلیارد تومان مربوط به بازار بورس و 441 میلیارد تومان آن متعلق به بازار فرابورس بود. نماد فولاد، کگل و ومعادن بیشترین تاثیر مثبت و فارس، جم و اخابر بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل داشتند.     

نماد معاملاتی شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام1)، غشان، بکاب، قشکر،  با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی مناسب شرکت به بازار در خصوص علل آن، متوقف گردید.

نماد معاملاتی شرکت های صنایع آذرآب(فاذر)پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده مبنی بر اصلاح اساسنامه و عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره بازگشایی شد و با صف فروش 13 میلیونی در قیمت 324 تومان به کار خود پایان داد و موتوژن (بموتو) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب با محدودیت نوسان قیمت به گردونه معاملات بازگشت و با 4.88 درصد کاهش قیمت در محدوده 648 تومان معامله شد.

نماد معاملاتی شرکت ‌سالمین‌ (غسالم1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های شیشه همدان (کهمدا) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی،بانک سینا (وسینا) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره متوقف شدند.

در آغاز معاملات امروز نیز بازار کار خود را با صف فروش های سنگین در اکثریت نمادها آغاز کرد . اما رفته رفته تحرکات مثبت در سهام بزرگ بازار آغاز شد و شاخص که تا 2200 واحد نیز افت داشت به محدوده 1500 واحد کاهش بازگرداند . در ابتدا  نمادهای معدنی همچون کگل ، کچاد، و معادن توانستند با افزایش تقاضا وارد محدوده مثبت قیمتی شوند  که البته این روند از ابتدای بازار شروع شد و حمایت 500 واحدی از شاخص را به ثبت رساند . نمادهای ومعادن و کچاد در انتهای بازار به صف خرید نشستند. نمادهای پالایشی از جمله شپنا و شبندر مورد توجه قرار گرفتند و بزرگان دیگری همچون فولاد و فملی نیز به جمع نمادهای مثبت بازار پیوستند. در ادامه به دنبال افزایش تقاضا شاهد شکل گیری صف های خرید در نمادهای پالایشی همچون شبندر شپنا شتران و شبریز بودیم. 

اگرچه که فشار تقاضا همانند روزهای گذشته نبود اما  بنظر می رسد از فردا به بعد سهام بنیادی بازار مسیر خود را از سایر سهم جدا کرده و بیشتر مورد استقبال خواهند بود.

گروه پتروشیمی نیز نمادهای مارون ، شفن، شخارک، جم ، پارس، شیراز، شپدیس، پارسان، فارس و تاپیکو از نمادهای مورد توجه بازار بودند . نماد زاگرس در نیز همگام با بهبود جوکلی بازار با جهش تقاضا به صف خرید رسید.

اما در گروه بانکی با وجود حجم معاملات نسبتا بالای 295 میلیونی در تجارت و 369 میلیون تومانی در بانک ملت همچنان در محدوده منفی قیمتی ماند به جز نماد "وکار" دیگر نمادهای بانکی نیز با صف فروش به کار خود پایان دادند.

در گروه محصولات غذایی نمادهای غمهرا، غشهد، غگرجی، غسالم با تقاضای بیشتر در سقف مجاز قیمتی و سایر نمادها با صف فروش همراه شدند .

در چند رشته ای ها وصندوق، وغدیر، وبانک و وامید با استقبال مناسبی روبه رو شدند.

نمادهای خودرویی که در چند روز اخیر اصلاح های نزدیک به 20 درصدی داشتند امروز نیز با صف های فروش آغاز به کار کردند. در  نماد خساپا در نیم ساعت پایانی با حمایت حقوقی صف فروش  کاملا برچیده شد .

با توجه به اصلاح شدید قیمت ها در نمادهای خودرویی بنظر می رسد به قیمت های جذابی برای خرید نزدیک شده اند .

اما در بازارهای جهانی هر تن روی و مس به ترتیب در سطح 2605 و 6188 دلار در حال معامله است . نفت برنت نیز 83 دلار به ازای هر بشکه داد و ستد می شود .

http://emaco.pro/

 

ارسال نظر

تازه ها