کد خبر 27371

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)  کنسانتره ذغال سنگ تنها محصول تولیدی این شرکت است. مواد خام در این کارخانه به صورت عمده از شش معدن چشمه پودینه، تخت زیتون، چل، نگین، معدنجو و یال شمالی تهیه و پس از آنالیز در آزمایشگاه کارخانه، دسته بندی و وارد چرخه فرآوری می گردد و محصول کنسانتره تولیدی این شرکت نیز به صورات روزانه از محل کارخانه حمل و پس از وزن کشی توسط باسکول های شرکت ذوب آهن و آنالیز در آزمایشگاه های این شرکت وارد انبار مواد اولیه شرکت ذوب آهن اصفهان می گردد.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ سه میلیارد ریال (شامل تعداد سه میلیون سهم، به ارزش اسمی هر سهم یک هزار ریال) بوده که طی چند مرحله به مبلغ 360000میلون ریال افزایش یافته است.

تولید

در نمودار زیر روند تولید شرکت در شش ماهه ابتدایی سال نشان داده شده است. روند تولید در ماه های اخیر کاهشی بوده است .

1

مقدار فروش

همانطور که در نمودار زیر مشخص است میزان فروش شرکت بر خلاف تولید روند صعودی داشته که نشانه خوبی برای سهم محسوب می شود.

2

نرخ فروش

همانطور که مشاهده می شود نرخ فروش محصولات روند صعودی داشته که به دلیل ارتباط مستقیم با نرخ دلار می باشد. نرخ فروش شرکت 27 درصد از قیمت شمش فولاد خوزستان است.

3

مبلغ فروش

در شکل زیر روند فروش شرکت در شش ماه ابتدای امسال و سال قبل نشان داده شده است. همانطور که مشاهده می شود مبلغ فروش شرکت به دلیل ارتباط مستقیم با نرخ دلار در هر ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است و در نهایت شرکت در 6 ماهه ابتدای 97 در مقایسه با سال گذشته رشد فروش 36 درصدی داشته است .

4

همانطور که در نمودارهای بالا مشخص است فروش شرکت روند مثبت و روبه رشدی بوده و شرکت در هر ماه توانسته مبلغ فروش خود را افزایش دهد تولید و فروش مقداری شرکت در طی سال های اخیر نیز روند صعودی داشته و شرکت امسال براورد کرده بتواند به اندازه ظرفیت اسمی 220 هزار تن محصول را تولید و به فروش برساند . با این وجود به نظر می رسد در سال جاری پتانسیل دستیابی به سود 278 تومانی را دارد.  

 

 

http://emaco.pro/

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها