کد خبر 24998

گزارش روز 24 شهریور

پس از خبر روز گذشته وزیر صمت مبنی بر برداشته شدن سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا، نگاه ها به سوی امروز بازار سرمایه دوخته شده بود؛ هر چند شاخص کل توانست بیش از 3 هزار واحد افزایش پیدا کند اما آن گونه که انتظار می رفت در روز جاری شاهد معاملات یکپارچه سبز نبودیم و فلزات اساسی از جمله مهم ترین صنایعی بودند که ساز مخالف کوک کردند و معاملات امروز آن ها در شیب منفی دنبال شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)، شاخص کل در پایان معاملات امروز با 3058 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به 158119 واحد رسید. ارزش کل معاملات امروز 2010 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 1055 میلیارد تومان مربوط به بازار بورس و 955 میلیارد تومان آن متعلق به بازار فرابورس بود. نماد فارس، پارس و جم بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی، فخوز و فولاد بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل داشتند.

در جریان معاملات امروز نماد ثاخت، پلاسک، ثامان، شنفت، اخابر، وامید، سیدکو، سصفها، ومعادن، شکلر، تاپیکو خکار، شاراک، شکربن، فمراد، بترانس به دلیل تغییر بیش از 20 درصدی قیمت متوقف شدند. همچنین نمادهای کپارس، آسیا، دلقما، فولاژ به دلیل تغییر بیش از 50 درصدی قیمت ها به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی متوقف گردیدند

در بازار امروز با شروع مثبت اکثر نمادها شاخص رکورد دیگری را به ثبت رساند اما با گذشت یک ساعت از آغاز معاملات برخی نمادها تغییر مسیر دادند و وارد محدوده منفی قیمتی شدند.

در این بین سهام گروه پتروشیمی با انتشار خبر برداشته شدن سقف رقابتی محصولات در بورس کالا با استقبال خوبی همراه شدند. نمادهای شخارک، فارس، جم، شگل، مارون، پاکسا، شتولی، شدوص، شپارس و شلعاب به صف خرید نشستند و نمادهای کرماشا، شوینده، شجم، شپترو، پارسان در محدوده مثبت قیمتی معامله شدند.

در گروه فلزات اساسی بسیاری از نمادها صف فروش را تجربه کردند. نمادهای فزرین، فلوله، فایرا، فوکا و فافزا تنها نمادهای مثبت این گروه بودند.

در گروه پالایشی نیز نمادهای شبندر، شتران، شاوان، شبری و شراز با افزایش عرضه ها وارد محدوده منفی قیمتی شدند .

در گروه بانکی نماد وبملت پس از بازگشایی با صف خرید مواجه شد اما رفته رفته از شدت تقاضا کاسته شد و به صف فروش نشست. نماد وتجارت نیز پس از بازگشایی با رشد 10 درصدی قیمت با صف خرید 11 میلیونی به کار خود پایان داد.

بر اساس گزارشی که وتجارت راهی کدال کرده است این بانک دارایی ارزی خود را بر حسب دلار 4200 تومانی 3 هزار و 800 میلیارد تومان اعلام کرده است.

در میان صنایع کوچکتر اکثر گروه ها رشد قیمت را تجربه کردند. شاخص گروه دارویی افزایش 6 درصدی را تجربه کردند . به جز نمادهای ریشمک، والبر و دعبید سایر نماده ها در آستانه سقف قیمتی قرار گرفتند.

در گروه لاستیک و پلاستیک نیز نماد پسهند همچنان با صف خرید به کار خود ادامه می دهد. در نمادهای پاسا و پدرخش، پکویر، پکرمان، پلاست و پتایر نیز معاملات مثبت همراه با افزایش تقاضا را شاهد بودیم.

در گروه قند و شکر نیز معاملاتی یکپارچه مثبت در جریان بود .

در گروه خودرویی معاملات مثبت همراه با صف خرید اکثر نمادها را نظاره گر بودیم. بنظر می رسد با توجه به فرا رسیدن زمان تسویه اعتباری ها برای فردا نیز شاهد معاملاتی متعادل در گروه های بزرگ بازار خواهیم بود .  

http://emaco.pro

ارسال نظر

تازه ها