کد خبر 24681

براساس گزارش مردادماه

گزارش مرداد ماه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نشان از کاهش تولید و فروش این شرکت در مقایسه با ماه قبل دارد اما خبر خوش امروز فولادی ها می تواند تاثیرات مثبتی را در ماه های آتی بر روی گل گهر به عنوان یکی از ذی نفعان فولاد ایفا نماید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر مرداد توانسته است 494 میلیارد تومان فروش داشته باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 44 درصد افزایش یافته است. فروش این شرکت در 5 ماهه نخست امسال 2741 میلیارد تومان بوده که به نسبت دوره 5 ماهه سال گذشته افزایش 58 درصدی را نشان می دهد.

90 درصد از فروش گل گهر را گندله که ماده اولیه تولید فولاد است تشکیل می دهد؛ این شرکت در 5 ماه 4 میلیون و 77 هزار تن گندله فروخته است.نرخ فروش گندله گل گهر معادل 22.5 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان است بدین ترتیب نرخ این محصول در مرداد 514 هزار تومان به ازای هر تن بوده است که به طور میانگین 38 درصد از نرخ سال گذشته بیشتر است.

در گزارش مرداد شاهد کاهش تولید و فروش گندله نسبت به تیرماه بودیم  اما با توجه به خبر جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر آزاد شدن سقف رقابت فولاد در بورس کالا و تاثیر مثبتی که این سهم به واسطه ارتباط با صنعت فولاد می تواند بگیرد، آینده سهم دستخوش تاثیرات مثبتی خواهد شد که باید منتظر ماند و آن را در گزارش  ماه های آتی رصد نمود.

ارسال نظر

تازه ها