کد خبر 24580

شاخص بی هیچ ترمزی تاخت

در روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار 4 کانال شکنی را پشت سر گذاشت و در نزدیکی ورود به پنجمین کانال شکنی بود که سوت پایان معاملات مانع از ورود شد و شاخص کل در 146 هزار و 998 واحد ایستاد.

شاخص کل در پایان معاملات امروز با 4764 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به 146998 واحد رسید. ارزش کل معاملات امروز 1628 میلیارد تومان بود که از این مبلغ 1025 میلیارد تومان مربوط به بازار بورس و 603 میلیارد تومان آن متعلق به بازار فرابورس بود. نماد فولاد، کگل و فملی بیشترین تاثیر مثبت  را روی شاخص کل داشتند.

نماد دشیمی، لپارس، کهرام،قزوین، قثابت، قصفها، پسهند، قهکمت، سدور، ختراک، قشکر، فسپا، قلرست، فروس، وپترو با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی مناسب شرکت به بازار در خصوص علل آن، متوقف گردیدند.

نماد معاملاتی شرکت گروه صنعتی پاکشو (پاکشو1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید.

نماد معاملاتی شرکت سیمان‌شاهرود (سرود1)، شلعاب، دپارس با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شدند

نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو)جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی،گروه سرمایه گذاری مسکن(ثمسکن)جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور اصلاح اساسنامه متوقف شدند.

امروز در بازاری پرحجم شاهد رشد نزدیک به 5000 واحدی شاخص کل بودیم رشدی که تحت تاثیر نمادهای پتروشیمی ، فولادی و پالایشگاهی بود. به نظر می رسد عواملی همچون ثبات قیمت های جهانی ، مجاز دانستن عرضه اسکناس ارز از سوی صادرکنند گان و امید به تغییر شیوه قیمت گذاری در بورس کالا سبب استقبال گرمی از اکثر گروه های بازار شده است.

می توان گفت شاخص اکثر گروه های بازار امروز با افزایش رو به رو بود. که دراین بین شاخص زراعت با 8 درصد افزایش در صدر قرار دارد .

ارزش معاملات امروز به بیشتراز 1000 میلیارد تومان رسیده است که نشان از ورودد نقدینگی به خصوص به گروه های بزرگتری همچون پتروشیمی و فلزاتی دارد.

در گروه انبوه سازی ثمسکن، ثامان، ثفارس، بیشتر از سایر هم گروهی ها مورد توجه قرار گرفتند .

در چند رشته ای ها نمادهای وغدیر، وصندوق، وبانک و امید با معاملات مثبت همراه شدند .

در گروه عرضه برق مبین و بفجر معاملات مثبت داشتند .

در گروه خودرویی معاملات متعادل و کم حجم بود قطعه سازها وضعیت بهتری نسبت به خودروسازها داشتند. خگستر، خمهر، خرینگ، خشرق، ختراک، خنصیر و خلنت در محدوده مثبت قیمتی معامله شدند .

در گروه معدنی نیز اکثریت نمادها با صف خرید به کا رخود پایان دادند . نماد تکنار تنها نماد منفی این گروه بود

گروه بانکی نیز بار دیگر مورد توجه بازار قرار گرفت صف خرید سنگین وبملت سبب تحریک تقاضا در دیگر نمادهای این گروه نیز شد

در گروه رایانه نمادهای رکیش، آپ، پرداخت، مفاخر در سقف قیمتی داد و ستد شدند

در گروه سرمایه گذاری به جز نماد سرچشمه و اعتلا باقی نمادها با رشد قیمتی همراه شدند .

در گروه ذغال سنگی نیز تمام نمادها با صف خرید قفل شدند

لکما پس از شفاف سازی با رشد 20 درصدی مواجه شد.

در بازارهای جهانی نیز قیمت هر تن مس به 5870 دلار رسیده است . روی و سرب نیز به ترتیب 2397 و 2066 دلار به ازای هر تن قیمت دارند. نفت برنت نیز 77 دلار و 67 سنت به ازای هر بشکه در حال معامله است. با توجه به روند مثبت بازار که از روز شنبه آغاز شده است به نظر می رسد برای فردا نیز شاهد افزایش تقاضا در اکثر گروه های بزرگ همچون معدنی پتروشیمی و فلزاتی باشیم.

ارسال نظر

تازه ها