کد خبر 24480

ثبت رکورد جدید

بورس اوراق بهادار برای امروز نیز تداوم حرکت مثبت روز گذشته را به نمایش گذاشت و شاخص کل توانست رقم 140 هزار واحد که مدت ها بود فعالان بازار سرمایه در انتظار آن بودند را تثبیت و از آن عبور نماید و در پایان با پیشروی بیشتر به کانال 142 هزار واحد وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، روند رو به رشد بازار سرمایه امروز نیز ادامه یافت و شاخص با توجه به افزایش قیمت در تمام گروه های بزرگ و کوچک شاخص کل بورس اوراق بهادار با 2605 واحد افزایش به کانال جدیدی پای نهاد و بر روی رقم 142 هزار و 234 واحد متوقف شد.

"شبندر"، "فارس"، "پارس"، "پارسان"، "وغدیر"، "رمپنا" و "شپدیس" بیشترین اثر افزایشی بر شاخص کل بورس را داشتند.

در بازار فرابورس شاهد افزایش 27 واحدی شاخص کل و رسیدن رقم آن به 1642 را شاهد بودیم که در این رشد  "ذوب"، "میدکو"، "مارون"، "شراز"، "شاوان"، "زاگرس" و "خراسان" بیشترین تاثیر مثبت را داشتند.

ارزش کل معاملات امروز به رقم 1274 رسید که ناشی از داد و ستد 4 میلیارد سهم و سایر اوراق بهادار بود.

یک خبر خوب دیگر برای پالایشی ها

روز گذشته بورس انرژی خبر باز شدن سقف رقابت در رینگ داخلی این بازار را اعلام کرد و امروز معاملات حلال نفتی پالایشگاه تبریز با میانگین قیمتی 6200 تومانی مورد معامله قرار گرفت. اضافه شدن این خبر به خبر مثبت هفته گذشته باز شدن سقف رقابت فرآورده های نفتی در بورس کالا اضافه شد و سبب گردید تا استقبال برای خرید سهام پالایشی ادامه پیدا کند و امروز هم گروه پالایشی یکپارچه سبز و مثبت بودند. "شبندر"، "شپاس" و "شرانل" از جمله سهم هایی بودند که تا پایان ساعت معاملات صف خرید آن ها جمع نشده بود.

کوچک ترهای فلزات بیشتر درخشیدند

در میان فلزی ها سهم های کوچک تر این گروه چند وقتی است با اقبال بهتری رو به رو هستند و مسیر مثبت تری را در مقایسه با سهم های بزرگ تر طی می کنند. سهم هایی از جمله "فلوله"، "فرآور"، "فزرین"، "فاسمین"، "فمراد" و چند سهم دیگر صف های خرید گروه فلزات بودند. در میان آن ها "ذوب" نیز در روز جاری افزایش تقاضا را تجربه کرد و صف 46 میلیونی برای خرید آن تا پایان عرضه نشد. "فولاد" و "فملی" نیز در کنار سایرین با سرعت کمتری رشد پیدا کردند.

اوره سازان در مرکز توجه پتروشیمی ها

در میان پتروشیمی ها شرکت های اوره ساز بیشتر مورد توجه بودند با توجه به این که قیمت اوره از مرز 300 دلار عبور کرده است، پتروشیمی های شپدیس، کرمانشاه، خراسان و شیراز توجه سهامداران را به سمت خود جلب کرده و به استثنای "پارس" که سوگلی پتروشیمی ها محسوب می شود در مقایسه با سایرین توجه برای خرید شرکت های نام برده فوق زیاد بود.

"وبملت" هم چنان پر تقاضا

 تقاضا برای خرید سهام بانک ملت هم چنان بالا است. در روز جاری "وبملت" در صدر تقاضاهای خرید بود و با معامله 250 میلیون سهم بیشترین حجم را به نام خود ثبت کرد؛ از منظر ارزشی نیز پس از "پارس"، "وبملت" با معامله 37 میلیارد تومانی بیشترین ارزش را دارا بود.

ارسال نظر

تازه ها