کد خبر 24392

شاپور محمدی خبر داد؛

شاپور محمدی رئیس کل سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب مقررات یک صندوق سرمایه گذاری جدید با نام صندوق در صندوق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب مقررات صندوق­ های سرمایه­ گذاری "صندوق در صندوق" (Fund of Funds) در بازار سرمایه خبر داد و گفت: با توجه به اهداف و استراتژی­ های سازمان مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین در بازار سرمایه، نوع دیگری از صندوق ­های سرمایه گذاری به بازار سرمایه کشور معرفی می شود.  

دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان مطلب فوق جزییات مقررات "صندوق در صندوق" را تشریح کرد و گفت: پیش از این صندوق های سرمایه ­گذاری، حداکثر مجاز به سرمایه­ گذاری 5 درصد از ارزش کل دارایی ­های خود در سایر صندوق­ های سرمایه­ گذاری بودند. این در حالی است که صندوق ­های جدید می ­توانند کل دارایی های خود را در سایر صندوق ­ها، سرمایه ­گذاری ­کنند.

به گفته رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با آغاز به کار این صندوق­ ها، امکان سرمایه­ گذاری در دارایی­ های متنوع ­فراهم می شود.

دبیر شورای عالی بورس با بیان اینکه ساختار این صندوق­ ها می تواند از هر دو نوع صدور و ابطالی  یا قابل معامله در بورس (ETF) باشد، گفت: مدت فعالیت این صندوق­ ها نامحدود است و حداقل سرمایه لازم برای ایجاد آن 500 میلیارد ریال تعیین شده و مدیر صندوق ملزم است همواره حداقل 85 درصد سرمایه جذب شده از طریق این صندوق­ ها را در سایر صندوق­ ها، سرمایه ­گذاری کند.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه به طور قطع بازار سرمایه نقش کلیدی در توسعه اقتصاد کشور ایفا می کند گفت: سازمان بورس با ایجاد بسترهای نوین سرمایه گذاری، جذب حداکثری نقدینگی سرگردان جامعه را در دستور کار خود قرار داده و صندوق­ های سرمایه­ گذاری "صندوق در صندوق" (Fund of Funds) نیز با توجه به اهداف و استراتژی­ های سازمان مبنی بر ایجاد بستر ها و ابزار های نوین در بازار سرمایه راه اندازی می شود.

 

منبع:سنا 

ارسال نظر

تازه ها