کد خبر 22075

در حالی که تامین ریل راه آهن به سرانجام نرسیده است؛

منصور یزدی زاده از تعهدی جدید مبنی بر توافق اولیه با شهرداری اصفهان به منظور تولید ریل مورد نیاز مترو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ذوب آهن اصفهان خبر داده است که قصد تامین ریل مورد نیاز مترو اصفهان را دارد، این در حالی است که ذوب هنوز تعهدات تامین ریل راه آهن را به طور کامل به سرانجام نرسانده است.

بر اساس خبرهای شنیده شده تعهد ریلی ذوب آهن با راه آهن تامین 40 هزار تن ریل بوده که تنها 500 تن از آن تحویل داده شده است.

تعلل های ذوب آهن صدای معاون وزیر راه و شهرسازی را نیز درآورده است و وی در سخنانی تند بیان داشت دیگر منتظر تامین ریل از سوی ذوب آهن نمی ماند؛ اما در این میان شرکت ذوب آهن نیز بیان داشته که در این موضوع بی تقصیر بوده و مشکلات پیش آمده بر سر نقدینگی بوده که در این امر را به تاخیر انداخته است.

توانایی و دانش "ذوب" در تولید محصولات بر هیچ کس پوشیده نیست اما به سرانجام نرسیدن تعهد قعلی سبب شده تا اعتمادها به این شرکت از دست برود و تحلیل گران دید خوبی به تامین ریل مترو اصفهان توسط ذوب آهن نداشته باشند.

مشکلات و نگرانی ها بر سر تولید آب ذوب آهن که مورد تایید مدیران ارشد این نهاد نیز هست تا حدودی حل شده است از جمله برنامه های اعلامی "ذوب" برای حل این بحران: اجرای پروژه آب زدایی از لجن کنوتور، انتقال پساب شهرهای اطراف و برنامه ریزی برای کاهش مقدار آب مصرفی به ازای تولید هر کیلو می باشد.

 

ارسال نظر

تازه ها