کد خبر 21973

رئیس سازمان بورس اعلام کرد؛

کدال 360، سامانه هشدار به ناشران بورسی و اعلام لحظه به لحظه فرایند افزایش سرمایه از جمله مواردی است که در راستای الکترونیکی شدن بازار سرمایه در دوره ریاست شاپور محمدی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، از 18 ماه گذشته تا کنون تسهیل دسترسی اقشار جامعه به بازار سرمایه از طریق ابزارهای مبتنی بر فن آوری اطلاعات در دستور کار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت و در این زمینه اقدامات متعددی نیز انجام شد.

در این خصوص دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از مهمترین رسالت های سازمان بورس توسعه فناوری های حوزه مالی است و اکنون بخش عمدهای از فعالیت های سازمان بورس و بازار سرمایه به طور الکترونیک انجام می شود.

درگاه 360 درجه ابزار تکمیل خدمات اطلاع رسانی

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه طی 12 ماه گذشته  اقدامات بسیاری در حوزه الکترونیکی شدن بازار سرمایه انجام شده، به راه اندازی سامانه کدال 360 درجه اشاره کرد و بیان داشت: درگاه 360 درجه خدمات اطلاع رسانی را در کدال تکمیل و دسترسی جامع به اطلاعات ناشران را مهیا کرد.

دکتر محمدی افزود: کدال 360 درجه اطلاعات پایه‌ای ناشران و نهاد های مالی و همچنین اطلاعیه‌های منتشر شده را در دسترس فعالین بازار سرمایه قرار می دهد و شفافیت و سرعت در تصمیم گیری را افزایش داده است.

سامانه هشدار به ناشران بورسی فعال است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، عملیاتی شدن سامانه هشدار به ناشران را یکی از اقدامات اخیر این سازمان دانست و گفت: سامانه هشدار مدیران که اخیرا عملیاتی شده به مدیران شرکت های بورسی اعلام می کند موعد ارائه صورت های مالی فرا رسیده و آنها باید گزارش های مالی را در کدال بارگذاری کنند.

بهنگام سازی سامانه معاملات بورس تهران و فرابورس با هدف افزایش پایداری

دبیر شورایعالی بورس بهنگام سازی هسته معاملات بورس تهران و فرابورس را اقدام دیگر سازمان بورس در مسیر بازار سرمایه الکترونیکی عنوان و کرد و گفت: سال گذشته سامانه بورس تهران و در سال جاری نیز سامانه فرابورس بهنگام سازی شد و این اقدامات علاوه بر بهبود عملکرد سامانه های بورس تهران و فرابورس پایداری سیستم ها را به همراه داشت.

به گفته دکتر محمدی راه اندازی سامانه رصد نیز کمک کرد تا زمان انجام خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار به مراجعین کاهش پیدا کند و خدمات در کوتاه ترین زمان به فعالان بازار سرمایه ارائه شود.

زمان فرآیند افزایش سرمایه لحظه به لحظه اعلام می شود

رییس سازمان بورس به راه اندازی سامانه پیامکی با موضوع اعلام زمان فرآیند افزایش سرمایه اشاره کرد و گفت: این سامانه با ارسال پیامک به شرکت هایی که تقاضای افزایش سرمایه کرده اند اعلام می کند که درخواست آنها در چه مرحله ای قرار دارد و تا پایان تکمیل فرآیند صدور مجوز افزایش سرمایه چه زمانی باقی مانده است.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه افزایش کارآمدی در بازار سرمایه در دستور کار سازمان بورس است، ابراز امیدواری کرد: با توسعه فضای فن آوری اطلاعات در بازار سرمایه فرایندهای عملیاتی کوتاه تر، دسترسی به اطلاعات تسهیل و داد ستد تسریع شود.

رییس سازمان بورس افزود: توسعه فن آوری اطلاعات افزایش شفافیت را به همراه دارد و از رانت و فساد  جلوگیری می کند.

 

منبع:سنا 

ارسال نظر

تازه ها