کد خبر 21700

مجمعی بدون هیچ دستاورد؛

مجمع "های وب" پس از کش و قوی های طولانی و حواشی زیادی که پیرامون این سهم وجود داشت سرانجام امروز 16 مرداد با حضور 89.49 درصدی سهامداران برگزار گردید اما تمامی انتظارها و امید سهامداران برای برگزاری این مجمع بیهوده بود و سرانجام نه خبری از تقسیم سود بود و نه از زمان بازگشایی نماد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مجمع شرکت داده گستر عصر نوین با نماد معاملاتی "های وب" امروز در محل پژوهشگاه نفت برگزار گردید.

مجمع این شرکت بدون تنش و سر و صدا نماند و سهامداران اعتراضات فراوانی پیرامون بلوکه شدن نقدینگی خود به مدت 10 ماه داشتند.

اولین واکنش های منفی و جبهه گیری ها مقابل مدیران این شرکت بود که با برنامگی سرمایه های میلیونی افراد زیادی را در شرایطی که اقتصاد هر روز یک ساز کوک می کند و فرصت های سودآوری به شیوه های مختلف مطرح می شود بلوکه نگه داشته اند.

اوج اعتراضات زمانی مطرح شد که نماینده سازمان بورس عنوان کرد: در حسابرسی ویژه اشتباهات و مغایر استاندارد بودن نحوه شناسایی درآمدها ثابت شده است.  

از جمله موارد بنیادی که در این مجمع مطرح شد تغییر اساسنامه شرکت بود که به آن انجام برخی سرمایه گذاری ها و قرارداد مناقصه ها اضافه گردید و به تصویب رسید.

طی این گزارش، شرکت «های وب» از زمان ورود به بورس تا کنون رویدادهای مهمی را پشت سر گذاشته که به شرح ذیل است:

  • تامین مالی ۱۱۰۰ میلیارد ریال بدون کارمزد از طریق سهامدار عمده جهت تامین سرمایه در گردش.
  • دریافت پروانه MVNO
  • اعلام انعقاد توافقنامه خرید مجموعه شرکت های پارس آنلاین.
  • انعقاد قرارداد جدید USO 3
  • ارائه خدمات رومینگ به اپراتورهای تلفن همراه.
  • آغاز ثبت نام سرویس تلفن ثابت در مناطق روستایی.
  • عقد قرارداد افزایش ۲۵ درصدی ارائه خدمات در قرارداد USO 2
  • خاتمه قرارداد همکاری با ودافون.

به گفته مدیرعامل، شرکت در حوزه تلفن ثابت حضور نداشته و برنامه برای ارایه خدمات صوت روستایی به علت عدم حضور رقبا و مزیت شرکت در آن مناطق به دلیل قیمت تمام شده پایین تر در مقایسه با شرکت مخابرات را در دستور کار خود قراره داده ایم. همچنین ارائه سرویس تلفن ثابت در مناطق شهری و بر روی بستر ADSL با توجه به رقابت شدید در بازار، بازاریابی نخواهد شد ولی به صورت بسته های صوت و دیتا به مشترکین عرضه می گردد.

در حوزه موبایل (صوت و پیامک)  شرکت به دنبال اخذ پروانه MVNO برای ارائه سرویس موبایل به صورت ترکیبی و حوزه های خاص است. در حال حاضر همراه اول، ایرانسل و رایتل بیشترین سهم بازار را دارا هستند. به دنبال مذاکره با شرکتی با قابلیت های ودافون هستیم.

در حوزه ADSL ما قطعا دیگرنمی توانیم انتظار رشد داشته باشیم زیرا رقابت در این بخش شدید است و به عبارت دیگر به دلیل تغییر فناوری و امکان سودآوری بیشتر تمرکز و سرمایه گذاری شرکت بر این بخش کاهش خواهد یافت.سهم مخابرات در این حوزه در دست شرکت مخابرات ایران است.

در حوزه PTT که اکثر مشتریان آن سازمان های اورژانس، آتش نشانی و امثال آن هستند، به صورت انحصاری این بخش در اختیار شرکت «های وب» است. گفتنی است درآمدهای این حوزه ۲۳درصد از کل درآمدهای شرکت را شامل  می شود.

مدیرعامل شرکت «های وب» در خصوص فعالیت این مجموعه در حوزه فروش تجهیزات گفت: در نظر داریم تجهیزاتی مانند گوشی و موبایل و .... را به صورت اقساطی دنبال کرده که تعداد مشترکان «های وب» هدف اولیه خواهد بود. اما در حال حاضر نرخ ارز کمی این حوزه را با اما و اگر مواجه کرده است.

لازم به ذکراست یکی از موضوعات جلسه ظهر امروز شورای عالی بورس تصمیم گیری در خصوص این شرکت خواهد بود.

در نهایت تنها دستاوردهای این مجمع سود صفر و مشخص نشدن زمان بازگشایی نماد بود.

ارسال نظر

تازه ها