کد خبر 21135

محمد خدابخش؛

با توجه به این که بازار سرمایه در حال سقف شکنی های تاریخی است مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار این بازار را تنها راه ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و تولید دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تنها بازاری که در شرایط کنونی می تواند به اشتغال، سرمایه گذاری و تولید کمک کند بازار سرمایه است.

 محمد خدابخش افزود: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با 4 هزار و 413 واحد افزایش به 121 هزار و 173 واحد رسید که در مقایسه با شاخص کل 96 هزار و 290 واحدِ ابتدای سال، 26 درصد افزایش داشت.

وی گفت: افزایش نماگرهای بازار سرمایه متأثر از افزایش سودآوری شرکت ها، فروش و تولید آنهاست.

خدابخش با بیان اینکه مهمترین موضوع بازار سرمایه، توسعه و بهبود فضای کسب و کار است اضافه کرد: هزینه نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار در یک سال گذشته برای کاهش هزینه های معاملاتی 25 درصد کاهش یافت.

وی گفت: با ابلاغ دستورالعمل سازمان امور مالیاتی مبنی بر کاهش مالیات انتقال سهام، سازمان بورس این ابلاغیه را در یک ساعت اجرایی می کند.

خدابخش افزود: در یک سال گذشته، اطلاعات منتشر شده به وسیله ناشران 15 درصد افزایش یافته و افشای به موقع اطلاعات از 61 درصد در یک سال گذشته به حدود 90 درصد رسیده است.

وی گفت: مدت بسته بودن نمادها و تعداد آنها نیز کاهش زیادی داشته است.

خدابخش با بیان اینکه در فرابورس ایران، شرکت های پتروشیمی و تولیدکننده کوچک، پذیرش شده اند و عرضه اولیه آنها صورت گرفته است افزود: وجوهی که بر اثر عرضه اولیه شکل گرفته وارد بخش ها و صنایعی شده که سهامدار عمده در آن فعالیت داشته است.

وی گفت: آخرین عرضه اولیه مربوط به شرکت های بسیار بزرگ نیز مربوط به یک شرکت پتروشیمی بود که فقط 5 درصد آن در بازار، عرضه شد و 750 میلیارد تومان از نقدینگی ها را جذب کرد.

خدابخش افزود: پس از آن این شرکت سود خوبی میان سهامداران تقسیم کرد.

 

منبع:تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها