کد خبر 20809

صورت های مالی میان دوره ای سه ماهه منتهی به پایان تیر 97 نشان می دهد تولیدات و درآمدزایی ملی صنایع مس ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ملی صنایع مس ایران در دوره 3 ماهه سال جاری موفق شده است 2631 میلیارد تومان از محل فروش انواع محصولات تولیدی درآمد کسب نماید که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است.

سود عملیاتی در سه ماه 1201 میلیارد تومان بوده که افزایش 150 درصدی را نسبت به رقم 470 میلیارد تومان مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

رقم حاصل از فروش کاتد که 70 درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده است از 562 میلیارد تومان در سه ماهه 96 به 1880 میلیارد تومان در سال 97 رسیده و رشد 233 درصدی را نمایش می دهد. گفتنی است مقدار تولید کاتد در مقایسه با بهار سال گذشته 50 درصد رشد داشته و فروش هر تن کاتد از 20میلیون تومان به 30 میلیون تومان رسیده است؛ افزایش قیمت هر تن کاتد یکی از عوامل افزایش رقم فروش در بهار 97 محسوب می شود.

"فملی" در سه ماهه نخست به ازای هر سهم توانسته 19 تومان سود بسازد که این رقم معادل 40 درصد کل سود در سال گذشته است.

ادامه این روند برای "فملی" در کنار احتمالات مبنی بر مثبت شدن بازار جهانی فلزات می تواند سودآوری قابل توجهی را برای امسال رقم بزند. چنان چه قیمت گذاری دستوری نرخ ارز برای این شرکت ها کنار گذاشته شود و ارز حاصل از صادرات در بازار آزاد معامله گردد میتواند سودآوری را چندین برابر کند و افق روشنی پیش روی سهامداران باشد.

ارسال نظر

تازه ها