کد خبر 19284

با اقتصاد گزارش می دهد؛

در روز جاری پیش از انجام عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی پارس نشست خبری با حضور اهالی رسانه برگزار شد که طی آن مدیران از تقسیم سود 80 درصدی این شرکت خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در روز جاری پیش از عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی پارس، نشستی با حضور مدیران شرکت  هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی پارس و شرکت بورس اوراق بهادار تهران و اصحای رسانه برگزار شد. 
در ابتدای این جلسه محمود حسنی مدیر عامل شرکت پتروشیمی پارس با اشاره به این که شرکت پتروشیمی پارس سودده ترین بین تمامی شرکت های پتروشیمی است، گفت: سعی می کنیم این روند را حفظ کنیم.

وی در ادامه گفت: با انجام عرضه اولیه این روز حدود ۷۲۰میلیارد تومان سرمایه جذب می شود و بسیار امیدوار کننده است که سرمایه اشخاص به سمت تولید سرازیر شده است.

حسنی افزود: در حال حاضر مسئولیت ما در مقابل سهامداران بیش از پیش خواهد بود و پیش بینی می کنیم ارزش شرکت در بورس از ۱۴هزار میلیارد تومان به ۲۰هزار میلیارد تومان بالغ گردد.

 این مقام مسئول در خصوص خام فروشی اظهار داشت: جلوگیری از خام فروشی، برنامه‌های جدی برای مقابله با تحریم‌ها و تامین مالی مناسب از طریق ورود ارز مناسب حاصل از صادرات از جمله مهمترین برنامه‌های شرکت است.

در ادامه وی تصریح کرد: شرکت پتروشیمی پارس LPG و استایرن مونومر تولید می کند که پارس ۳۰ درصد از LPG کشور را صادر می کند که این میزان برابر با کل تولیدات شرکت است.

حسنی افزود: میزان صادرات استایرن مونومر پارس نیز ۹۵ درصد کل استایرن مونومر کشور است.همچنین ارزش گذاری این شرکت با دلار ۴۲۰۰ تومان صورت گرفته است.
سید علی حسینی نماینده هلدینگ خلیج فارس در این جلسه گفت: ما سودآورترین و بهترین شرکت هلدینگ خلیج فارس را به بازار سرمایه عرضه کرده ایم. ما یک تا دو هفته بعد از مجمع سود نقدی شرکت را به سهامداران پرداخت می کنیم. همچنین معافیت مالیاتی ما از زمان بهره برداری ۲۰ سال است،در نتیجه تا سال ۱۴۰۲ معاف از مالیات هستیم.  وی در پایان گفت: فعلا برنامه ای برای عرضه ۵ درصد دوم سهم نداریم.

در ادامه این نشست ربیعی مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در خصوص عرضه این شرکت پتروشیمی گفت: ما تلاش کردیم تا عرضه زودتر صورت بگیرد، که در نهایت امروز این عرضه صورت گرفت، پتروشیمی پارس یکی از بهترین عرضه های بورس خواهد بود و اطمینان داریم که خریداران،سهامدار این شرکت باقی می مانند. ما در سال ۹۷ دو شرکت دیگر از هلدینگ خلیج فارس را به بازار عرضه خواهیم کرد. البته همه چیز بستگی به شرایط دارد آن چه مربوط به ماست را اجرایی می کنیم و تمایل شدید داریم.

وی در ادامه افزود: عرضه «پارس» هم از لحاظ تولید، هم سودآوری و هم صادرات آینده مناسبی دارد.همانطور که گفته شد امسال «فارس» خبرهای مثبت و برنامه‌های توسعه‌ای را در دست دارد.

وی در پایان بیان کرد: حداقل دو شرکت تابعه دیگر هلدینگ را امسال عرضه خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه حسینی مقدم گفت: تا این لحظه بیش از ٣٠٠ میلیون سفارش برای خرید عرضه اولیه پتروشیمی پارس در سامانه درج شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: صندوق اختصاصی برای بازارگردانی «پارس» در حال تاسیس است، اما چون این مراحل کمی زمان‌بر است، دو سهامدار عمده شرکت به بازارگردانی می‌پردازند.

حسینی مقدم افزود: تقسیم سود پتروشیمی پارس در اختیار مجمع خواهد بود اما حداقل ۸۰ درصد از سود تقسیم می شود.

 

ارسال نظر

تازه ها