کد خبر 19155

آسان پرداخت پرشین (آپ) در یک شفاف سازی اعلام نمود حذف کارمزد شاپرکی از تراکنش های USSD با وجود اپلیکیشن آپ تاثیر منفی زیادی را بر سودآوری این شرکت نخواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، آسان پرداخت پرشین (آپ) پیرو انتشار اخباری با موضوع حذف کارمزد شاپرکی تراکنش از کدهای USSD  مواردی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه نمود:

1-با توجه به این که موضوع حذف کد USSD  و حذف کارمزد شاپرکی مرتبط با تراکنش از طریق این کد از سال گذشته تا امروز بارها تکرار شده است، در پیش بینی بودجه این شرکت برای سال مالی منتهی به پایان اسفند 97 اثر درآمدی آن از ابتدای تیرماه صفر در نظر گرفته شده و طبیعتا اثر منفی بر پیش بینی سود شرکت ندارد.

2-شرکت آسان پرداخت پرشین با هدف ارائه بستری امن و مطمئن در خدمات پرداخت موبایلی، از پاییز سال 1393 اپلیکیشن آپ را به عنوان جایگزین کد USSD به کاربران موبایلی کشور ارائه کرد و تا امروز آپ پر کاربردترین اپلیکیشن پرداخت موبایلی کشور است که بیش از 20 میلیون بار نصب شده و روزانه بیش از 1.5 میلیون تراکنش مالی را با موفقیت پشتیبانی می کند.

3-با حذف کارمزد شاپرکی کدهای USSD طبعا رویکرد شرکت های PSP  در جذب کاربر برای این کدها فاقد توجیه اقتصادی خواهد بود و در نتیجه جذب کاربران برای اپلیکیشن های پرداخت موردتوجه فعالان حوزه پرداخت کشور قرار می گیرد. تحلیل مجموعه شرایط اپلیکیسن آپ از ابتدا تا کنون حاکی از آن است که با شرط ادامه روند فعلی، آپ با فاصله از سایر رقبا، کاربران USSD را جذب خواهد کرد.

آپ

ارسال نظر

تازه ها