کد خبر 19035

به روایت صورت مالی؛

عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی پارس 20 تیرماه انجام خواهد شد صورت های مالی این شرکت و گزارش فعالیت ماهانه در سه ماهه نخست سال 97 عملکرد شرکت در چند ماه اخیر را تشریح می کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت پتروشیمی پارس چهارشنبه هفته جاری برای عرضه اولیه آماده می شود و بر اساس اعلام قبلی 5 درصد از کل سهام شرکت عرضه خواهد شد.

بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده منتهی به 1396/12/29 سرمایه در گردش پتروشیمی پارس 2,966 میلیارد تومان مثبت است.

در صورت های مالی سال 96 سود خالص شرکت 3,050 میلیارد تومان گزارش شده است که به نسبت رقم سال 95 افزایش 23 درصدی یافته است.

سود انباشته در پایان دوره 3,131 میلیارد تومان و EPS گزارش شده برای هر سهم 508 تومان است.

میزان تولید و فروش شرکت شامل محصولات اتان، پروپان، بوتان، پنتان، استایرن منومر و تولونن در سال 96 در نمودار  ذیل آورده شده است.

1

مبلغ حاصل از فروش محصولات ذکر شده در نمودار فوق 6,659 میلیارد تومان در سال 96 بوده است و در مقایسه با رقم 5,154 میلیارد تومان سال 95 افزایش 95 درصدی داشته است.

بر اساس اظهارات مدیرعامل شرکت در جلسه معارفه سهم مبلغ فروش صادراتی نیز که بیشتر از همه ناشی از صادرات سه محصول LPG، استایرن منومر و اتان است در 5 سال اخیر رو به فزونی گذاشته است.

مقدار تولید و فروش در سال جاری و مبلغ حاصل از فروش نشان می دهد که در فصل بهار، اردیبهشت ماه بهترین فصل کسب درآمد برای پتروشیمی پارس بوده است.

2

3

4

5

*واحد مقدار تولید و فروش بر حسب تن و درآمدها بر حسب میلیون ریال است.

 

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس)، گروه گسترس نفت و گاز پارسیان(پارسان) و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) سهامداران عمده پتروشیمی پارس هستند.

هلدینگ خلیج فارس با مالکیت 60 درصدی بیشترین سهم در پتروشیمی پارس را دارا است. در حال حاضر دو شرکت پتروشیمی فجر و مبین نیز زیر مجموعه خلیج فارس هستند که در بورس اوراق بهادار به فعالیت می پردازند.

با توجه به این که پتروشیمی پارس نام هلدینگی موفق مانند خلیج فارس را به دنبال دارد، پیش بینی می شود عرضه اولیه این سهم با استقبال خوبی از سوی فعالان بازار سرمایه همراه باشد.

هم چنین مدیرعامل پتروشیمی پارس در جلسه معارفه سهم خاطر نشان کرد در حال حاضر بزرگ ترین تهدیدی که شرکت با آن رو به رو است بازگشت تحریم ها به کشور است که در این خصوص جلسات متعددی برگزار و تصمیماتی اتخاذ شده است و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته شرکت با توجه به حجم خرید مواد اولیه تا 6 سال آینده مشکلی از این لحاظ تامین مواد اولیه نخواهد داشت.

 

ارسال نظر

تازه ها