کد خبر 16272

رئیس هیئت عامل ایمیدرو

مهدی کرباسیان با بیان این که تحریم های جدید آمریکا تاثیر چندانی بر حوزه معدن ندارد تنها چالش بخش مزبور که متاثر از تحریم ها است را تامین مالی تجهیزات و ماشین آلات دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مهدی کرباسیان رئیس هیئت عامل ایمیدرو بیان داشت اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیر بسزایی بر حوزه معدن نخواهد داشت. 

 مهدی کرباسیان در مصاحبه با رادیو افزود: بخش معدن و صنایع معدنی به لحاظ مواد اولیه، گاز و نیروی انسانی مشکل خاصی ندارد چرا که مبتنی بر توان داخلی است.

وی همچنین با بیان اینکه تنها چالش بخش مزبور متاثر از تحریم ها تامین مالی تجهیزات و ماشین آلات است، اظهارداشت: در حال حاضر بخشی از تکنولوژی و ماشین آلات این حوزه به همت صنعتگران داخلی تامین و قسمتی از خارج وارد می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: مادامی که اروپا بر سر قول و قرار خود در بحث برجام وفادار باشد بطور حتم کشور دچار مشکل خاصی نخواهد شد.

وی افزود: هرچند پیش بینی می شود تحریم مشکلات کمتری برای بخش معدن و صنایع معدنی در کشور ایجاد کند با این حال کمیته ویژه‌ای برای مقابله با آثار تحریم در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تشکیل شده تا مباحث مرتبط با تحریم‌های احتمالی و آثار این پدیده مورد بحث و پیگیری بیشتری قرار گیرد.

کرباسیان در ادامه تصریح کرد: طی مدت سه تا چهار ساله گذشته خیلی از طرح های نیمه تمام حوزه معدن و صنایع معدنی در مسیر تولید قرار گرفته است.

وی همچنین روند تولید در صنعت فولاد کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سال گذشته 9 میلیون تن فولاد از ایران به مقاصد کشورهای مختلف صادرات شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: خوشبختانه وضعیت تولیددر سایر حوزه ها از قبیل مس (کنسانتره و کاتد) نیز از روند رو به رشدی برخوردار است.

وی اضافه کرد: ایران از بدو پیروزی انقلاب تاکنون همواره با پدیده تحریم مواجه بوده و دشمنان برای نابودی نظام جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند.

کرباسیان بر ضرورت همدلی و وحدت بین قوا در کشور تاکید کرد و گفت: این بحث مهمتر از تحریم آمریکا و حتی اروپاست.

وی افزود: ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با اتکال به خداوند متعال، وحدت کلمه و خودباوری توانست در مقابل تمامی ابر قدرت ها بایستد و پیروز شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یادآورشد: بدون شک کاهش مشکلات ناشی از تحریم ها مستلزم همدلی و وحدت بین قوا، خودباوری و تلاش جهادی است.

 

منبع:تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها