کد خبر 16232

وابستگی بسیار زیاد صنعت خودرو به فولاد سبب شده است تا نوسانات مثبت و منفی این فلز قیمت های خودرو و به تبع آن ارزش سهم خودرویی ها را تحت تاثیر قرار دهد. تاثیری که گاهی ناعادلانه و یک جانبه به ضرر خودروسازان تمام می شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، پر واضح است که بخش قابل توجه ای از تولید خودرو به فولاد وابسته است و به طور میانگین یک خودرو صندوق دار معمولی برای تولید حدود یک تن و یک خودرو شاسی بلند در حدود 1400 کیلوگرم فولاد نیاز دارد.

کارشناسان فنی و مهندسی در حوزه خودروسازی معتقدند عنصر فولاد که از آن در ساخت شاسی و شبکه زیرین خودرو، اسکلت کلی، ستون درها، سقف، بدنه خودرو، اگزوز و بسیاری دیگر از بخش‌های یک خودرو استفاده می‌شود، علاوه بر آن‌که موجب ارتقای ایمنی و امنیت خودروها می شود، زمینه اثرگذاری در قیمت‌ها را نیز فراهم می کند.

در نیمه دوم سال 96 شاهد افزایش قیمت چشمگیر فولاد در کشور بودیم. در همان زمان، کارشناسان اعلام کردند واسطه گری دلالان، افزایش قیمت جهانی فولاد، کاهش تولید فولاد در کشور چین به‌عنوان مهم‌ترین تولیدکننده این فلز در جهان، افزایش قیمت مواد اولیه ذوب‌آهن، افزایش نرخ ارز و کاهش واردات ورق خودرو از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت فولاد بوده‌اند. اما این اتفاق در حالی رقم خورد که خودروسازان داخلی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مشتریان فولاد موجود در کشور در کنار صنایع ساخت‌وساز مسکن، به‌دلیل سازوکارهای موجود در فرایند قیمت‌گذاری، موفق به افزایش قیمت خودرو نشدند و محصولاتی را که با قیمت فولاد شش ماهه نخست سال قیمت‌گذاری کرده بودند، تا پایان سال با همان قیمت‌ها به فروش رساندند.

در شروع سال 97 با افزایش نرخ ارز و بهای مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان به ویژه فولاد، شاهد زیان دهی شرکت های خودرویی و تلاش آن ها در جهت افزایش قیمت محصولاتشان بودیم. با توجه به این اشخاص حقیقی خریداران عمده خودرو را تشکیل می دهند انتقادهای زیادی پیرامون این افزایش قیمت ها صورت گرفت.

احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران در این‌باره می‌گوید: مسئولان و صاحب‌منصبان حوزه فولاد، باید از رونق تولید در صنعت خودروسازی حمایت کنند زیرا این امر به سود آن‌ها است و موجب توسعه صنعت فولاد می‌شود.

وی می‌افزاید: در حال حاضر تولیدکنندگان فولاد سود خوبی از فروش فولاد به خودروسازان دریافت می کنند، در کنار این مسئله افزایش نرخ ارز نیز موجب شده تا خودروسازان قیمت بالایی را برای محصولات خود لحاظ کنند.

نعمت‌بخش معتقد است: باتوجه به آن‌که فولاد به صورت عمده به کارخانه‌جات و صنایع فروخته می‌شود، متأسفانه مردم از افزایش قیمت آن اطلاع چندانی ندارند و باوجود آن‌که در نیمه دوم سال گذشته، خودروسازان، فولاد مصرفی خود را با افزایش قیمت چشمگیری خریداری کردند، مردم در جریان این امر نبودند، اما به‌محض آن‌که خودرو با افزایش قیمت روبه‌رو شود، مشتریان تصور می‌کنند خودروسازان برای سود خود قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

نعمت‌بخش با تأیید این مطلب که افزایش نرخ ارز در یک ماه گذشته، به‌شدت قیمت فولاد را افزایش داده است، افزود: فولاد در حال حاضر در بورس عرضه می‌شود و به‌همین دلیل قیمت‌گذاری آن به صورت آزاد صورت می گیرد در حالی که قیمت خودروهای اقتصادی و پرتیراژ ایران که سهم مهمی در حیات کارخانه‌های خودروسازی دارند، توسط شورای رقابت و به‌شکل دستوری صورت می گیرد.

به گفته وی مقایسه افزایش قیمت دوساله مواد اولیه تولید خودرو، نرخ ارز مبادله‌ای و ارز آزاد و حقوق و دستمزد کارگران منتهی به اسفندماه 96 براساس جدول ذیل، با افزایش قیمت حداکثری پنج درصدی در قیمت خودرو در دو سال اخیر به خودروهای پرتیراژ زیر 45 میلیون تومان توسط شورای رقابت، نشان از ظلمی است که شورای رقابت به صنعت خودروسازی و سهامداران آن وارد می کند.

سهم فولاد در افزایش قیمت خودرو چیست؟

 

 

سهم فولاد در افزایش قیمت خودرو چیست؟

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه گفت: خود فعالان بازار فولاد در ماه‌های پایانی سال گذشته اعلام کردند که باتوجه به رشد ساخت‌وساز و رونق بازار مسکن و همچنین افزایش قیمت خودرو، نرخ فولاد در سال 97 بین 20 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت که این امر در حال حاضر رخ داده است.

نعمت‌بخش با انتقاد از برخی اظهارنظرها در زمینه قیمت خودرو توسط مسئولان حوزه فولاد کشور تأکید کرد: اگر خودروسازی زیان‌ده باشد و نتواند اهداف خود را محقق کند، مهم‌ترین ضرر و آسیب را در این بخش قطعه‌سازان و تولیدکنندگان مواد اولیه از جمله صنعت فولاد خواهند دید، با این‌حال انتقادهای اخیر مسئولان این صنعت درباره خودروسازی شگفت‌انگیز است.

پیشتر دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اظهارنظری، با انتقاد از موضع خودروسازان درباره افزایش قیمت فولاد و نقش آن در رشد قیمت خودرو اعلام کرده بود زمانی که قیمت فولاد در کشور نصف شد، چرا خودروسازان قیمت‌های خود را کاهش ندادند؟

این درحالی است که رسول خلیفه‌سلطان اشاره نکرده که دقیقاً چه‌زمانی قیمت فولاد در کشور به نصف رسیده است. 

منبع:خبر خودرو 

 
ارسال نظر

تازه ها