کد خبر 16145

شاپور محمدی؛

رییس سازمان بورس اوراق بهادار از راه اندازی بورس بین المللی کیش با محوریت ارز یورو در چند ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاپور محمدی درباره راهکارهای حضور شرکت های خارجی در بورس بیان داشت:طرح راه اندازی بورس بین المللی کیش با محوریت ارز یورو تا 2 ماه آینده در شورای عالی بورس ارایه می شود.
وی اضافه کرد: در این بورس شرکت های خارجی می توانند «لیست» (ثبت) شوند و شرکت های داخلی نیز با معاملات بر مبنای یورو حضور داشته باشند.
محمدی به خروج ترامپ از برجام اشاره کرد و گفت: این اقدام، تاثیری بر تعاملات خارجی بازار سرمایه نداشته و بحث عضویت در سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (آیسکو) و تعاملات بین المللی نیز در حال پیشرفت است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: آن دسته از کشورهایی که ارتباط کمتری با آمریکا دارند، می توانند به راحتی در ایران فعالیت کنند، مانند سرمایه داران کشورهای همسایه که تعامل آنها با کشورمان ادامه می یابد.
وی افزود: برای تعامل با اروپایی ها نیز پیشنهاداتی ارایه شده است که در صورت رسیدن به توافق، ملاحظات مورد نظر در آن قید می شود.
راه اندازی بورس بین المللی کیش که در منطقه آزاد کیش واقع شده، از تسهیلاتی مانند رفت و آمد آسان تر سرمایه گذاران خارجی و مبادلات بر مبنای یورو برخوردار می شود که می تواند، انگیزه ای برای حضور سرمایه گذاران خارجی و یا ایرانیان مقیم خارج از کشور باشد.

 

منبع:ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها