کد خبر 14182

با اقتصاد گزارش می دهد؛

بررسی های تحلیل گران نشان می دهد که پروژه ریل سازی شرکت ذوب آهن اصفهان در سود آوری این شرکت موثر نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،خط تولید ریل راه‌آهن در شرکت ذوب آهن اصفهان در آبان ماه سال 95 کلید خورد. گفته می شود ظرفیت اسمی تولید ریل سالانه 400 هزار تن و ظرفیت فعلی به 120 هزارتن می رسد. 

بر همین اساس محمدرضا قاسمی تحلیلگر بازار سرمایه در این باره به پایگاه خبری با اقتصاد گفت: شرکت ذوب آهن تا کنون نتوانسته از محل فروش ریل درآمدی کسب نماید.در سال 96 شرکت تنها 3500 تن ریل تولیده نموده که تا کنون به فروش نرسیده است، از طرفی طبق گزارشات و صورت های مالی مندرج در سامانه کدال ذوب آهن در فروردین ماه 97 نیز تولید ریل نداشته است. 

وی در همین راستا افزود: در حال حاضر هیچ شرکت دیگری داخلی در حوزه ریل سازی فعالیت ندارد، از طرفی طی سال های برجام و پیش از آن با توجه به مشکلات بانکی و انتقال ارز، کشور هندوستان برای تهاتر بدهی خود در قبال خرید نفت، خدمات ریلی به ایران ارائه داد. 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به زیان شرکت ذوب آهن و عدم تحقق درآمد از محل ارائه خدمات ریلی، گفت: با توجه به اینکه شرکت پیش از این زیان ده بوده، بنظر می رسد با قرار دادن برنامه تولید و صادرات شمش می تواند در سال 97 سود چشمگیری را شناسایی نماید.

در ادامه قاسمی در خصوص ساز و کار فروش محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا تصریح کرد: طبق فرمولی که دولت برای فروش محصولات فولاد در بورس کالا در نظر گرفته با احتساب هزینه های حمل و نرخ فوب خلیج فارس، عملا با دلار 4500 یا 4600 تومانی داد و ستد می شود که عملا برای شرکت های فولادی آنچنان سود آور نیست.

وی با اشاره به رشد 15 درصدی قیمت شمش فولاد مبارکه در فروردین ماه 97 ، گفت: بخشی از تاثیر این افزایش قیمت در نیمه اردیبهشت ماه لحاظ گردیده اما بخش عمده این تاثیر در صورت های مالی تابستان دیده خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مکانیزم  فروش محصولات فولاد در بازار آزاد اظهار کرد: با توجه به کشش بازار و نرخ های اعلام شده از سوی دولت، خریداران در نرخ های بالا عقب نشینی می کنند و در نهایت این محصول در بازار آزاد با نرخ دلار بین 4500 تا 4800 به فروش می رسد.

 

ارسال نظر

تازه ها