کد خبر 13876

با اقتصاد گزارش می دهد؛

شاخص کل بورس اوراق بهادار در حالی به کانال 94 هزار وارد شد که ریسک خروج آمریکا از برجام در ماه های قبل بر روی قیمت ها تاثیر خود را گذاشته و انتظار افت بیشتری در قیمت ها دیده نمی شود. اما برای رشد قیمت ها نیز، بازار نیاز به انگیزه دارد که تا امروز این انگیزه و محرک برای بازار بوجود نیامده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بورس تهران در روز جاری با توقف نمادهای تاپیکو و وامید به علت افشای اطلاعات با اهمیت کار خود را آغاز نمود.

این در حالی بود که تاپیکو با خبر  تعدیل منفی خود، سود 246 را به 200 ریال  تبدیل کرد و  دلیل  این تعدیل منفی را  محقق نشدن  سود  سرمایه  گذاری اعلام  کرد.

از سوی دیگر گروه خودرویی در شروع بازار با افزایش تقاضا همراه بودند،  به طوری که نمادهای این گروه با صف خرید و یا در آستانه صف خرید قرار گرفتند. نمادهای خکاوه، خرینگ صف خرید و نمادهای خکار، خاور ، خزامیا با اقبال زیادی مواجه بودند.

گروه ساختمانی نیز که در روز کاری قبل با با اقبال همراه بوده اند امروز در میانه بازار نیز روز سبزی را سپری نمودند.نمادهای ثفارس، ثاژن، ثتران، ثمسکن، ثغرب با صف خرید و مابقی شرکت های گروه نیز پرتقاضا به کار خود ادامه دادند.

گروه سیمانی نیز بعد از مدت ها با رشد همراه بودند به طوری که نمادهای سدور، سصوفی، ستران با صف خرید و نمادهای سشرق و سپاها در آستانه صف خرید قرار گرفتند. از نمادهای منفی گروه نیز می توان به سشمال و سبزوا اشاره کرد. گروه سیمانی در کف قیمتی سالانه خود قرار گرفتند و قیمت های نازلی را تجربه کردند که به نظر با تداوم رشد ساختمانی ها، این گروه با استقبال بازار مواجه خواهد شد.

گروه آی تی کم رمق تر از مابقی شرکت های گروه به کار خود ادامه دادند که البته در این بین نماد مفاخر با عرضه های بیشتری همراه و در آستانه صف فروش قرار گرفت.در گروه سرمایه گذاری نماد وتوسم با صف خرید ، نماد وساپا در آستانه صف خرید  و مابقی شرکت های گروه پرتقاضا بودند.در  گروه فلزات اساسی نماد ذوب به مانند روز کاری قبل با اقبال مواجه شد، فایرا همچنان با صف خرید و مابقی شرکت های گروه متعادل با گرایشی مثبت به کار خود ادامعه دادند. نماد معاملاتی وساخت با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف گردید. نماد فاراک نیز در دقایق پایانی در آستانه صف خرید قرار گرفت، نمادی که ریزش شدیدی را طی چند ماه اخیر تجربه کرد ،حال در قیمت های فعلی به تعادل رسیده است.

 در نهایت شاخص کل بورس در حالی به کار خود پایان داد که همانند روز گذشته با افزایش 274 واحدی در نهایت به کانال 94 و 165 ورود پیدا کرد که ناشی از معاملات پر تقاضای نمادهای همراه، خساپا، جم و مبین است. از سوی دیگر نمادهای فارس، تاپیکو و فملی بیشترین اثر منفی را بر این نماگر اعمال نمدند.

طی این روز 703 میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش 143 میلیارد تومان طی 50 هزار نوبت معاملاتی مورد داد و ستد قرار گرفت.

شاخص کل هم وزن نیز با 196 واحد افزایش به عدد 16 هزار و 774 رسید. در بازار فرابورس ایران آیفکس با بیش از 7 واحد افزایش روی رقم 1081 واحد رسید که ناشی از داد و ستد نمادهای معاملاتی زاگرس، ذوب، ارفع، خراسان، وهور و خدیزل بود. ارزش معاملات فرابورس ایران به 204 میلیارد تومان بالغ گشت.

گروه زراعت، ذغال سنگ، کانه فلزی برترین شاخص صنایع در بین سایر گروه ها بودند.

نمادهای معاملاتی سهمگت، فایرا، نبروج، سدور و کساوه با بیشترین افزایش قیمت در سهام مواجه بودند، در مقابل نمادهای دتماد، خلنت، چافست، قنقش و غشهد بیشترین کاهش قیمت در سهام را به نام خود ثبت نمودند.

 

ارسال نظر

تازه ها