کد خبر 13874

میانگین بازدهی سه گروه صندوقی طی هفته گذشته مثبت بوده است و به ترتیب صندوق‌های با درآمد ثابت، مختلط و در سهام بیشترین بازدهی را داشته‌اند.

براساس آخرین آمار اعلامی، خالص ارزش دارایی صنعت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در 17 اردیبهشت‌ماه بیش از 150 هزار و 245 میلیارد تومان بوده است؛ این عدد نشان می‌دهد که طی هفته منتهی به این روز حدود 649 میلیارد تومان سرمایه از این صنعت خارج شده است. هر سه گروه صندوق‌های با درآمد ثابت، سهامی و مختلط سیر نزولی جریان سرمایه را طی هفته گذشته تجربه کرده‌اند. میانگین بازدهی هر سه گروه صندوقی طی هفته گذشته مثبت بوده است و به ترتیب صندوق‌های با درآمد ثابت، مختلط و در سهام بیشترین بازدهی را داشته‌اند.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، صندوق‌های کالایی طلا بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در هفته گذشته بوده‌اند. این گروه صندوقی که محدود به سه صندوق است، هم اکنون بیشترین بازدهی‌ها را نصیب خود کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که با توجه به خروج آمریکا از برجام، نگاه بازار از این پس به سمت مذاکرات ایران و اروپا خواهد بود. کارشناسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری معتقدند که تا روشن شدن موضع کشورهای اروپایی در خصوص برجام، در هفته‌های آینده بیشتر باید شاهد استقبال نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت و طلا بود؛ اما در میان‌مدت شاهد حرکت سرمایه به سمت صندوق‌های در سهام و مختلط خواهیم بود. بازار سهام کشور هم اکنون در شرایط بهتری نسبت به قبل قلمداد می‌شود؛ چرا که بازار پس از خروج آمریکا از برجام از بلاتکلیفی خارج شده است و خود را با شرایط جدید منطبق می‌کند.

 

امین افصحی، کارشناس بازار سرمایه

 

 

ارسال نظر

تازه ها