کد خبر 11356

بااقتصاد گزارش میدهد:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه فاینکس یازدهم با اشاره به سیستم بانکداری فعلی خاطر نشان کرد در آینده بانکداری می ماند اما بانک ها ماندنی نیستند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک‌ و بیمه با اشاره به اهمیت استارتاپ ها در حوزه خدمات دهی گفت: ارائه محدود و گرانقیمت خدمات موجب استقبال مردم از استارتاپ های تازه وارد حوزه خدماتی شده است. 

وی در ادامه افزود: یکی از ضربه هایی که پیام رسان تلگرام وارد نمود از این جهت بود که مسئولین و مدیران ایده های نوپای داخلی را نادیده گرفتند.

سورنا ستاری با بیان اینکه استارتاپ ها موجب حذف دلال ها از بخش خدمات می شود گفت: یکی از دلایل استقبال مردم از استارتاپ ها این است که خدمات ما شفاف و در دسترس نیست.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در همین راستا افزود: اگر  ما در صنعت بیمه، بانک و بورس با استارتاپ ها همراه نشوند در نهایت منجر به حذف خواهیم بود.سیستم بانک و بیمه راهی جز اینکه به استارتاپ ها میدان دهند ندارند.

وی در ادامه افزود: ارائه وام و تسهیلات به استارتاپ ها خیانت بزرگی علیه آنهاست چرا که این بخش را از ادامه راه باز میدارد. 

ستاری در نهایت با اشاره به اینکه کشور پتانسیل ، نیروی انسانی و علمی کافی را برای توسعه استارتاپ ها در اختیار دارد، افزود: با توسعه این حوزه در آینده نزدیک سیستم بانکداری می ماند اما بانک ها نه‌.

 

ارسال نظر

تازه ها