کد خبر 11354

اختصاصی با اقتصاد از سخنان رییس کل بیمه مرکزی

بیمه یک کانال مناسب برای توسعه بازار سرمایه است و به سطح کارامدی نظام مالی و هماهنگی بین بورس، بانک و بیمه منجر می شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رییس کل بیمه مرکزی ایران در آیین افتتاحیه یازدهمین بورس، بانک و بیمه با برشمردن سیاست های مهم صنعت بیمه و بیمه عمر گفت: بیمه کانال مطمئن و با ثبات برای بازار سرمایه است. 

همتی گفت در سال 96  رشد ۲۱ درصدی حق بیمه و ضریب نفوذ ۲.۳ درصدی را داشتیم. وی با اشاره به این که 

بیمه یک کانال مناسب برای توسعه بازار سرمایه است و به سطح کارامدی نظام مالی و هماهنگی بین بورس، بانک و بیمه اشاره کرد.

همتی در ادامه افزود تناسب و رشد بازارهای مالی، میزان رشد ما را نشان می‌دهد که این امر در کشور وجود ندارد و امیدواریم با تلاش هایی که صورت می‌گیرد، این تناسب ایجاد شود، فاینکس یکی از عوامل برقراری این تناسب محسوب می‌شود.

 صنعت بیمه در بازار بورس نقش دارد، اما در نظر نداریم که در بازار ثانویه خودش را درگیر کند. 

بیمه های عمر می تواند یکی از عوامل توسعه اقتصادی کشور باشد و اوراق بهادار بیمه ای ریسک بازار بیمه را به بازار سرمایه منتقل می کند و تاکنون از نظر تئوری در زمینه این اوراق به اندازه کافی صحبت شده و حال وقت آن رسیده که وارد مرحله عملیاتی شویم.

وی با اشاره به این که در کشورهایی که حوادث طبیعی زیاد رخ می دهد، اوراق بهادار بیمه ای می تواند مفید باشد و بیمه مرکزی با تاسیس شرکت واسط فعالیت در زمینه اوراق بهادار بیمه را به زودی  آغاز می کند.شرکت های بیمه و اتکایی می توانند هم از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کرده و هم به مدیریت ریسک بپردازند.طراحی محصولات جدید مرتبط با سرمایه گذاری باید انجام شود و اتصال منابع بیمه های عمر به صندوق های سرمایه گذاری امسال در صنعت بیمه اجرایی می شود و ظهور محصولات جدید در بازار سرمایه منجر خواهد شد.

همتی اشاره کرد اتصال بیمه های عمر به صندوق های سرمایه گذاری از اهداف مهمی است که امسال اجرایی خواهد شد. 

و در آخر صنعت بیمه را صنعتی دانست که می تواند با توسعه رشته های بیمه ای جایگاه خود را در بازار سرمایه پیدا کند. 

 

ارسال نظر

تازه ها