کد خبر 11348

آغاز سخنرانی دکتر شاپور محمدی

آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با سخنرانی دکتر شاپور محمدی رییس کل سازمان بورس اوراق بهادار آغاز شد.

دکتر شاپور محمدی ضمن خیر مقدم به تمامی حضار خیر مقدم ویژه خود را به سورنا ستاری معاون فناوری رییس جمهور، دکتر همتی رییس کل بیمه مرکزی و جناب آقای موسوی نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز کرد. در ادامه تقدیر و تشکر از کلیه سرمایه گذاران به عمل آورد و برگزاری فاینکس یازدهم را مرهون تلاش آن ها و فعالیت های مستمر در بازارهای مالی دانست.

ابراز امیدواری برای پر رونقی و سودآوری شرکت های بورسی در سال پیشرو از جمله مواردی بود که در مقدمه به آن اشاره کرد و بازدهی 25 درصدی بورس و فرابورس را در سالی که گذشت یادآور شد.

نمایشگاه هرساله با هدف برقراری ارتباط بین فعالان بازار سرمایه و نهادهای مالی با اشخاصی که علاقه مند به حضور در بازار سرمایه هستند و کسانی که هم اکنون فعال هستند برگزار می شود.

شاپور محمدی در ادامه مهم ترین هدف فاینکس را فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی کشور دانست و خاطر نشان کرد خوشبختانه هر ساله آخرین تکنولوژی ها از طریق شرکت های بورسی، بانک ها، بیمه ها و شرکت های کارگزاری معرفی می شود.

امسال خوشبختانه حضور بانک ها و بیمه ها بسیار پر رنگ تر از سال های گذشته است.

تحولات بازار سرمایه در سال 96 از زبان دکتر محمدی: در سال گذشته بازده 25 درصد بود، حجم معاملات رشد خوبی داشت از  195 هزار میلیارد تومان به  247  هزار میلیارد تومان در سال 96 رسید. در خصوص اصلاحات ساختاری، به روزرسانی سامانه معاملات، بهره برداری از سامانه اسمارت، بحث توقف و بازگشایی نمادها از 70 نماد بسته به 10-15 نماد کاهش یافت و اکثر توقف ها زیر یک روز است. سازمان تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بتواند چند نماد بسته حال حاضر را نیز بازگشایی کند.

نماد بانک های صادرات، تجارت و پارسیان در سال 96 بازگشایی شد، امید است امسال شاهد بازگشایی نماد بانک پاسارگاد نیز باشیم.

 

ارسال نظر

تازه ها