کد خبر 11278

گزارش امروز با اقتصاد از سهم های ساختمانی

نوسانات اخیر نرخ دلار هر روز تاثیر خود را بر روی گروه های مختلف بازار سرمایه اعمال کرد از کامودیتی ها، پتروشیمی ها و خودرویی ها تا امروز که به گروه ساختمان و املاک رسید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، نمادهای فعال در گروه املاک و مستغلات بازار سرمایه با توجه به وضعیت مسکن در حال حاضر شرایط رو به رشدی را طی خواهد کرد. 30 صاحب نظر بخش مسکن، چشم انداز بازار ملک در نیمسال اول 97 را رونق معاملات خرید با شیب ملایم تصویر کردند. گفتنی است 53 درصد از کارشناسان نظر دهنده در یک نظرسنجی مرتبط با این موضوع، شرط تداوم رونق معاملات را تسهیل شرایط دریافت وام خرید مسکن و رفع اشکالات موجود در وام دهی معرفی نموده اند.

با توجه به یکسان سازی نرخ ارز و معامله آن با نرخ 4200 تومان، بیشترین تاثیر یکسان سازی را می توان بر شرکت های ساختمانی و اموال غیرمنقول مشاهده کرد لذا بازتاب این امر در سهم های قابل معامله در گروه املاک در روزجاری قابل مشاهده است.

توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) بر خلاف سهامدارعمده آن (وساخت) امروز با افزایش قیمت 5 درصدی در قیمت 517 تومان صف خرید تشکیل داد و استقبال خریداران را در بازار امروز به همراه داشت.

کرمان

"ثنوسا" دیگر نمادی بود که با رشد قیمت 5 درصدی بر روی رقم 135 تومان صف خرید شد و تا زمانی که ساعت معاملات به پایان رسد، صف خرید آن شکسته نشد.

ثنوسا

"ثرود" دیگر سهام گروه املاک نیز با رشد قیمت حداکثری 5 درصد در 117 تومان صف خرید تشکیل داد.

ثرود

با مشاهده این وضعیت از گروه ساختمانی، سهامداران "وساخت" در انتظار بودند تا بلکه سهام آن ها نیز تکانی بخورد و از ضررهای پی در پی این مدت اخیر خارج شود اما این سهم حرکتی خلاف جهت دیگر سهام های گروه در پیش گرفت و هم چنان روند کاهش قیمت را ادامه داد و سرانجام با کاهش 2.5 درصدی بر روی رقم 185 تومان به کار خود پایان داد.

وساخت

 

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها