کد خبر 11263

در معاملات امروز

تحولات ایجاد شده در منطقه، افزایش قیمت نفت و قانون ها و اطلاعیه ها درخصوص ارز که فعالان بازارهای مالی را به سمتی سوق می دهد که نتوانند پیش بینی درستی از وضعیت آتی داشته باشند؛سبب شد تا بازار سرمایه یک روز مانده به شروع بزرگترین رویداد تاریخی خود به عقب برگردد و شاخص کل بورس اوراق بهادار بر روی رقم 95 هزار و 987 آرام گیرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بازار سرمایه پس از پشت سر گذاشتن تلاطمات هفته گذشته و سپری کردن فراز و فرودهای فراوان پس از ثبات نسبی برقرار شده به وسیله سیاست های دستوری اعمالی از سوی دولت اولین روز کاری را با افت تمامی شاخص ها آغاز نمود.

در پایان ساعت معاملات شاهد افت 299 واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار متاثر از معاملات نمادهای "فارس"، "فملی"، "جم"، "کگل" و "شسپا" و ایستادن رقم آن بر روی 95 هزار و 987 واحد بودیم.

سایر شاخص ها نیز از روند کاهشی بی بهره نبودند و در پایان شاخص قیمت (وزنی –ارزشی) با کاهش 94 واحدی رقم 30 هزار و 437، شاخص کل (هم وزن) با افت 85  واحدی رقم 16 هزار و 678، شاخص قیمت( هم وزن) با افت 63 واحدی رقم 12 هزار و 413، شاخص آزاد شناور با افت 394 واحدی رقم 101 هزار و 928، شاخص بازار اول با 225 واحد کاهش رقم 67 هزار و 844  و در آخر شاخص بازار دوم با بیشترین افت یعنی 573 واحد بر روی رقم 206 هزار و 184 ایستادند.

اما معاملات بازار فرابورس متاثر از معاملات "مارون"، "هرمز" و "بمپنا" حرکتی بر خلاف بورس را طی کرد و شاخص کل با 1.80 واحد افزایش رقم 1065 واحد را به ثبت رساند.

از جمله سهم های مورد توجه امروز در گروه ساختمان سازی مشاهده می شد. نماد "کرمان" در همان ساعت های ابتدایی شروع بازار با صف خرید و افزایش قیمت 5 درصدی رو به رو شد و این صف تا پایان ساعت معاملات نیز ادامه یافت. "ثرود" و "ثنوسا" نیز دیگر سهم هایی بودند که در گروه ساختمان تشکیل صف خرید دادند.

بیشترین ارزش بازار امروز را گروه خودرو با رقم 13 میلیارد تومان، فلزات اساسی با رقم 12 میلیارد تومان و کانه فلزی با رقم 7 میلیارد تومان ثبت کردند.

فلزات اساسی و خودرویی ها هفته گذشته تحت تاثیر افزایش و کاهش نرخ دلار ترندهای بازار سرمایه بودند. امروز در گروه کامودیتی ها شاهد کاهش قیمت برای اکثریت نمادها و تشکیل صف فروش برای سهم هایی از جمله "فاسمین" و "فایرا" بودیم.

در گروه خودرویی ها نیز شاهد کاهشی شدن قیمت در اکثر نمادها بودیم اما در این گروه "خکاوه" توانست افزایش قیمت را تا سقف 5 درصدی تجربه کند و در پایان با صف خرید بسته شود.

بیشترین حجم معامله امروز را نیز "وبصادر"، "ونیروح"، "خکاوه" و "وتجارت" ثبت کردند.

در مجموع بازار امروز شاهد داد و ستد 710 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 292 میلیارد تومان بود.  

 

 

ارسال نظر

تازه ها