کد خبر 10873

در جلسه علنی مجلس:

در جلسه علنی مجلس امروز ( 21 فروردین ماه) سوال از وزیر اقتصاد در خصوص وضعیت شرکت هپکو اراک اعلام وصول شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سؤال ملی 21 نماینده مجلس از وزیر اقتصاد درباره عدم اقدام سازمان خصوصی‌سازی برای استیفای حقوق دولت و خلع ید سهامداران عمده شرکت هپکو اراک اعلام وصول شد.

محمد علی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) 3 مورد وصول به این هیأت رئیسه را قرائت کرد.

بر این اساس، سوال ملی مهدی مقدسی نماینده اراک و 20 تن از نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد درباره عدم اقدام سازمان خصوصی‌سازی برای استیفای حقوق دولت و خلع ید سهامداران عمده شرکت هپکو اراک اعلام وصول شد.

همچنین طرح اجرای اصل 27 قانون اساسی و لایحه تمدید اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد نیز از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

گفتنی است واگذاری شرکت تولید تجهیزات سنگین- هپکو یکی از واگذاری های پرحاشیه سازمان خصوصی سازی در سال های گذشته بوده است که مدیران این سازمان در این رابطه معتقدند عمده مشکلات مربوط به این شرکت ناشی از بدهی های سنگین بانکی است که در طی سالیان گذشته به وجود آمده و سازمان خصوصی سازی همه تلاش و همت خود را در خصوص حل و فصل کردن این مشکل با استفاده از روشهایی چون تهاتر و سایر روشهای در دست بررسی، در حال انجام دارد.

 

منبع:تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها