کد خبر 1067

بررسی کدال نشان داد؛

شرکت سرمایه گذاری نیرو درخواست افزایش سرمایه 2400 درصدی داد.

به گزارش  پایگاه خبری "بااقتصاد" ، شرکت سرمایه گذاری نیرو (ونیرو) که از اسفندماه سال گذشته نماد آن در تابلوی بورس متوقف شده است، گزارش درخواست افزایش سرمایه 2400 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی منتشر کرد.

ونیرو در این گزارش که به تصویب هیئت مدیره و تایید حسابرس نیز رسیده است اعلام کرد؛این شرکت قصد دارد بمنظور اصلاح ساختار مالی و تسویه مطالبات سهامداران، سرمایه خود را با افزایش 960 میلیارد تومانی، از مبلغ 40 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان افزایش دهد. همچنین منبع این افزایش سرمایه نیز از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران اعلام شده است.

گفتنی است؛ گزارش 12 ماهه منتهی به 31/06/96 شرکت سرمایه گذاری نیرو هنوز منتشر نشده است، اما بررسی صورت های مالی نه ماهه این شرکت نشان می دهد این شرکت سود انباشته و مطالبات چندانی ندارد و تقریبا همه مبلغ افزایش سرمایه باید از آورده نقدی سهامداران تامین شود و این شرکت به نوعی برای تامین مالی گسترده و افزایش نقدینگی اقدام به این افزایش سرمایه می کند.

ضمن اینکه تا پایان نه ماهه منتهی به 31/03/96 در پرتفوی این شرکت سرمایه گذاری، 25 شرکت بورسی به ارزش 11 میلیارد تومان و 23 شرکت غیر بورسی با بهای تمام شده 9.5 میلیارد تومان جای گرفته اند.

 

ارسال نظر

تازه ها