کد خبر 103690

یک فعال بازار سرمایه هشدار داد:

یک کارشناس و فعال بازار سرمایه نسبت به سکوت عجیب دولت، هشدار داد و گفت: در پس این سکوت عجیب، این نگرانی وجود دارد که بازارساز از راحت‌ترین شیوه برای کنترل تورم، با افزایش نرخ بهره استفاده کند.

به گزارش بااقتصاد، رضا خانکی، کارشناس و فعال بازار سرمایه، تصریح کرد: این روزها آنچه آشفتگی را در بازار تشدید می‌کند به تصمیم سیاست‌گذاران در بازار سرمایه بازمی‌گردد.

وی که خود را جزو مخالفان همیشگی دامنه نوسان از جمله دامنه نوسان نامتقارن می‌داند، می‌افزاید: نگرانی بلندمدت از بازارسرمایه ندارم. بازار سرمایه در سال آینده حداقل به اندازه تورم رشد خواهد کرد و به نزدیکی سقف‌های قبلی خواهد رسید، اما با دستکاری‌های سیاستگذار، بازار سرمایه از فرآیند عرضه و تقاضا خارج شده و به این دلیل، این پیش‌بینی رخ خواهد داد، اما به سختی!

خانکی ادامه می‌دهد: اکنون سکوت عجیبی وجود دارد که این نگرانی را ایجاد می‌کند که برای کنترل تورم، دولت از راحت‌ترین شیوه که همان افزایش نرخ بهره است بهره بگیرد و این خطر را گوشزد می‌کنم.

این فعال بازار سرمایه، اظهار می‌کند: با توجه به اینکه شتاب تورمی رو به بالاست، نمی‌توانیم به انتظارات تورمی حداقل در کوتاه‌مدت پاسخ دهیم؛ این احتمال وجود دارد که بازارساز از این حربه استفاده کرده و با افزایش نرخ بهره، سبب شود تا بازار سرمایه دچار رکود و شوک شود./ بورسان

 

ارسال نظر

تازه ها