کد خبر 102202

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم تودیع و معارفه رئیس قدیم و جدید سازمان بورس اعلام کرد ابتدای سال ارزش بازار بورس و فرابورس دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود اما در تاریخ ۳۰ دی ماه این آمار به ۶ هزار هزار میلیارد تومان رسید که نشان دهنده رشد ۱۵۲ درصدی نسبت به ابتدای سال است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «حسن قالیباف اصل» امروز (چهارشنبه) در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: وزیر اقتصاد و دارایی بیش از هر مدیر دیگری از بازار سرمایه حمایت کردهاست.

وی افزود: آزادسازی سهام عدالت از جمله دستورالعمل هایی بود که در ابتدای سال توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و به مرحله ابلاغ رسید.

قالیباف اصل اظهار داشت:از دیگر فعالیت های سازمان بورس در سال جاری، واگذاری سهام دولتی از طریق صندوق های ETF به مردم بود که با استقبال خوب مردم همراه شد.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: ورود گسترده سهامداران جدید به بازار سرمایه که از سال گذشته شروع شد، باعث شد تا فضای بازار سرمایه تغییر کند و بازار سرمایه به واسطه ورود گسترده نقدینگی به این بازار مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: تا مرداد حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به سمت بازار سرمایه وارد شد ، اتفاقی که امسال در بازار سرمایه رخ داد را تاکنون در این بازار شاهد نبودیم.

قالیباف اصل تاکید کرد: همیشه ۲۰۰ هزار کد سهامداری در سال در بازار صادر می شد، صحنه بازار سرمایه امسال با سال های گذشته متفاوت بود.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ابتدای سال ارزش بازار بورس و فرابورس دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود اما در تاریخ ۳۰ دی ماه این آمار به ۶ هزار هزار میلیارد تومان رسید که نشان دهنده رشد ۱۵۲ درصدی نسبت به ابتدای سال است.

وی ادامه داد: ارزش شاخص کل در ابتدای سال ۵۱۲  هزار واحد بود ، اکنون این عدد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد رسیده است که نشانگر رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به ابتدای سال جاری است.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تعداد کدهای سهامداری در ابتدای سال ۱۰ میلیون کد بوده است که اکنون به ۲۹ میلیون کد رسیده است.

وی افزود: ارزش مانده اوراق بدهی در ابتدای سال ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بود و اکنون به ۲۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.

قالیباف گفت: تعداد کدهای سهامداری با احتساب مشمولان سهام عدالت بیش از ۵۷میلیون کد است که این تعداد کد سهامداری نسبت به سال های گذشته بی نظیر بوده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: ارزش معاملات کل سال گذشته ۱۰ هزار هزار میلیارد تومان بوده است در حالی که امسال این عدد در ۱۰ ماه سال جاری به 4 هزار هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم در بازار سرمایه سال جاری موضوع تامین مالی بوده است، ابتدای امسال هیات مدیره سازمان تصمیم مهمی را مبنی بر انتشار اوراق بدون ضمانت بانکی کرد، شرکت ها با توجه به رتبه بندی می توانند اقدام به انتشار اوراق کنند.

قالیباف اظهار داشت: سال گذشته اوراق منتشر شده توسط شرکت ها هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که امسال تاکنون این عدد ۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که همه این اوراق بدون ضمانت بانکی بوده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها