کد خبر 100977

رئیس کمیسیون عمران مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس در سخنانی اعلام کرد در راستای جهش تولید مسکن و با توجه به اهمیت قیمت سیمان و فولاد در بهای تمام شده مسکن احتمال افزایش اختیارات وزیر صصنعتبای کنترل فولاد و سیمان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اینکه قیمت فولاد و سیمان در بازار واقعی نبوده و باید کاهش پیدا کند، گفت: جهش تولید مسکن در مجلس مطرح شده و باید طی چهار سال آینده، سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود. قطعاً نرخ مصالح ساختمانی نقش بسیاری در قیمت تمام شده مسکن دارد؛ بنابراین از علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت خواستیم درباره افزایش قیمت سیمان و فولاد در یک سال گذشته توضیح دهد.

وی افزود: به رزم حسینی اعلام کردیم باید تامین نیاز داخلی به مصالح ساختمانی در اولویت باشد و مازاد تولید صادر شود ولی وی پاسخ داد چنین اختیاری ندارد. لذا مقرر شد مکاتبه‌ای از طرف وزیر صنعت با کمیسیون عمران مجلس برای افزایش اختیارات وزیر انجام شود.

رضایی کوچی گفت: تلاش می‌کنیم اختیارات لازم را به وزیر صنعت بدهیم، چرا که حضور وی بدون اختیار در مجلس دستاوردی ندارد. بنابراین، قرار شد مجلس و دولت به وی اختیار دهند تا زمینه کاهش قیمت سیمان و فولاد فراهم شود.

ارسال نظر

تازه ها