کد خبر 100762

در 7 سال گذشته؛

طبق آمارهای ایمیدرو و در راستای اقدامات توسعه‌ای با ظرفیت‌سازی در زنجیره تامین فولاد و در بخش کنسانتره سنگ آهن میزان تولید این محصول در سال ۹۲، به میزان ۲۳ میلیون تن بوده و این رقم تولید در سال ۹۸ تا ۴۷ میلیون تن افزایش یافته است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در جهت تامین پایدار مواد معدنی و اولیه مورد نیاز صنایع معدنی، تکمیل زنجیره فلزات اساسی را طی سال های گذشته مورد توجه قرار داده است. این مهم در راستای استراتژی های توسعه ای ایمیدرو و با رویکرد جلب سرمایه گذاری های بخش خصوصی محقق شده است.

بنابر این گزارش، در زنجیره تامین فولاد و در بخش کنسانتره سنگ آهن میزان تولید این محصول در سال ۹۲، به میزان ۲۳ میلیون تن بوده و این رقم تولید در سال ۹۸ تا ۴۷ میلیون تن افزایش یافته است. میزان تولید گندله در سال ۹۲ به ۲۰ میلیون تن رسید و با بهره برداری از طرح های مختلف فولادی در کشور، میزان تولید این محصول در سال ۹۸ به ۴۱ میلیون تن رسید.

 افزایش محصولاتی همچون کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام را به ثبت رسانده است. در بخش آهن اسفنجی میزان تولید از ۱۵ میلیون تن سال ۹۲ به ۲۷ میلیون تن در سال ۹۸ رسید.

همچنین در سال ۹۲ میزان تولید فولاد خام ۱۶ میلیون تن بود که با بهره برداری از طرح های فولادی بین سال های ۹۲ تا ۹۸، تولید بیش از ۲۷ میلیون تن از این محصول در سال ۹۸ رقم خورد./ کالا خبر

 

ارسال نظر

تازه ها