کد خبر 100637

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس در گفتگویی از تصمیم مهم شورای عالی بورس درباره تشکیل صندوق های سهامی برای خرید سهام عدالت از بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس در گفتگویی از تصمیم مهم شورای عالی بورس درباره تشکیل صندوق های سهامی برای خرید سهام عدالت از بازار خبر داد.

محمدرضا معتمد در این گفتگو اعلام کرد این تصمیم برای ایجاد تقاضا در فروش سهام عدالت به روش مستقیم گرفته شده که قرار است در روزهای آینده به مرحله اجرا برسد.

وی به دیگر تصمیم شورای عالی بورس برای تقویت تقاضا در بخش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: مقرر شده است تا صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به طوری حتم 50 درصد از خرید سهام این صندوق را به پرتفوی سهام عدالت که شامل 36 شرکت بورسی است اختصاص دهند.

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس خاطرنشان کرد: از سوی دیگر نهادهای مالی درخواست تشکیل صندوقی را دادند تا ضمن قراردادن منابع در آن صندوق‌ها و تجهیز صندوق، سهام 36 شرکت سهام عدالت را در آن صندوق خریداری کنند. به این ترتیب که صندوقی سهامی ایجاد شود تا منابع آن را نهادهای مالی بازار سرمایه شامل تامین سرمایه‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌های بزرگ تامین کنند و سهام عدالت را خریداری کنند.

معتمد همچنین گفت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها آزاد است و افراد عادی هم می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها بکنند.

وی با اشاره به اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری از این موضوع استقبال کرده‌اند و در حال تجهیز منابع هستند تا تقاضاهای خود را برای خرید این سهام قرار دهند، افزود: پرتفوی سهام عدالت از نمادهای ارزشمند بازار تشکیل شده که همیشه در بلندمدت بازدهی‌های خوبی به همراه داشته است.

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس گفت: این عوامل باعث می‌شود تا کل تقاضاهایی که در بازار برای فروش سهام عدالت وجود دارد به فروش برسد و بتوان کل این سهام را از طریق نهادهای مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به فروش برسانیم.

وی همچنین افزود: فروش سهام عدالت از چند وقت گذشته متوقف شده است اما تقاضاها در حال جمع‌آوری هستند و در طول روزهای آینده از طریق نهادهای مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به فروش خواهند رسید.

معتمدنیا در مورد زمان اجرایی شدن این اقدام گفت: اکنون نمی‌توان زمان مشخصی را برای اجرایی شدن این پروژه اعلام کرد اما طی روزهای آینده مکانیزم دقیق آن مشخص و در نهایت اجرایی خواهد شد.

منبع: همفکران

 

ارسال نظر

تازه ها