کد خبر 100633

در معاملات اولین روز هفته رقم خورد

ارزش معاملات بازار امروز نزدیک 20 هزار میلیارد تومان بود و در حالی که شاخص بورس افت بیش از 24 هزار واحدی را تجربه کرد شاخص هم‌وزن که نشان دهنده اقبال سهامداران به شرکت‌های کوچک بازار است رشد بیش از 5000 واحدی را بر روی تابلو ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارزش معاملات بازار امروز نسبتا چشمگیر بود و با جابجایی حدود 13 میلیارد سهم در هر دو بازار بورس و فرابورس به نزدیکی 20 هزار میلیارد تومان رسید. امروز هم به مانند روزهای گذشته اقبال سهامداران به سمت سهم‌های کوچک بازار بود که در ماه‌های اخیر بورس ریزش قیمتی سنگینی را تجربه کرده بودند. شاخص هم‌وزن امروز در حالی که شاخص کل بورس افت بیش از 24 هزار واحدی را ثبت کرد رشد بیش از 5000 واحدی  را تجربه کرد.

در میان صنایع امروز گروه خودرو بیشترین حجم معاملات را داشت و بیش از 1 میلیارد و 542 میلیون سهم در این گروه جابجا شد. بعد از خودرو بیشترین حجم معاملات با جابجایی 1 میلیارد و 359 میلیون سهم از آن گروه بانکی بود  و گروه مواد غذایی (به غیر از قند) امروز با جابجایی بیش از 472 میلیون سهم در رده سوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت.

گروه صنایع شیمیایی با بیش از 1100 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازار را ثبت کرد و پس از آن گروه خودرو با بیش از 1000 میلیارد تومان قرار گرفت. همچنین گروه بانکی با 570 میلیارد تومان سومین گروه پرارزش بازار امروز بود.

در میان نمادها نیز نماد «وتجارت» بیشترین حجم معاملات بازار امروز را به خود اختصاص داد و نماد «شستا»


 نیز بیشترین ارزش معاملات را در بازار امروز ثبت کرد.

در بازار بورس 9 میلیارد و 214 میلیون سهم جابجا شد و ارزش معاملات بازار بورس از مرز 12300 میلیارد تومان گذشت. در بازار فرابورس نیز جمعا 3 میلیارد و 770 میلیون سهم رد و بدل شد و ارزش معاملات از 6600 میلیارد تومان گذر کرد.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها