کد خبر 100268

در اولین روز هفته رقم خورد

ارزش معاملات بازار امروز با جابجایی بیش از 14 میلیارد سهم به بیش از 17100 میلیارد تومان رسید و شاخص کل بورس با بیش از 31 هزار واحد افزایش به 1 میلیون و 444 هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز طبق پیش‌بینی‌ها با افزایش تقاضا آغاز شد و رفته رفته بر قدرت تقاضا در بازار اضافه شد به طوری که نماد شستا بعد از گذشت دقایقی از معاملات به سقف قیمت روزانه خود رسید. شاخص کل بورس امروز با افزایش بیش از 31 هزار واحدی به 1 میلیون و 444 هزار واحد رسید. امروز همچنین سهام کوچک بازار مورد اقبال سهامداران بود به طوری که شاخص هم‌وزن در معاملات امروز 8800 واحد اضافه شد.

نکته مهم بازار امروز اقبال سهامداران به نمادهای معدنی – فلزی بازار بود که مهمترین دلیل آن افزایش قیمت‌های جهانی انواع محصولات معدنی و فولادی در بورس‌های لندن و چین بود. نمادهای مهم این گروه در اولین روز هفته همانطور که انتظار می‌رفت عمدتا در سقف قیمت‌های روزانه خود معامله شدند. همچنین برخی از فعالان از اختلال در برخی از سامانه‌های کارگزاری‌ها خبر دادند که ارزش معاملات امروز را تحت تاثیر قرار داد. 

در میان صنایع امروز گروه خودرو بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص داد و ارزش معاملات این گروه با جابجایی 3 میلیارد سهم به بیش از 1500 میلیارد تومان رسید. بعد از گروه خودرو گروه بانکی با جابجایی بیش از 2 میلیارد سهم بیشترین حجم معاملات را داشت و پس از آن گروه فرآورده‌های نفتی با جابجایی 700 میلیون سهم جایگاه سوم حجم معاملات را به خود اختصاص داد. بعد از گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات با بیش از 1200 میلیارد تومان به گروه فرآورده‌های نفتی رسید و پس از آن نیز گروه فلزات اساسی با بیش از 1000 میلیارد تومان رده سوم بازار را به خود اختصاص داد.

بازار بورس امروز شاهد 1 میلیون و 482 هزار معامله بود که در این معاملات 11میلیارد و 600 میلیون سهم جابجا شد و ارزش معاملات بازار بورس از مرز 12100 میلیارد تومان گذشت. نمادهای فملی، فولاد، فارس و شستا بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز 710 هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات 2 میلیارد و 772 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار فرابورس نیز 5200 میلیارد تومان بود. نمادهای آریا، مارون، میدکو و زاگرس بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس گذاشتند. شاخص فرابورس امروز با 523 واحد افزایش به 19 هزار و 437 واحد رسید.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها