کد خبر 100143

عضو ناظر مجلس در بورس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در سخنانی اعلام کرد طی چند هفته گذشته هیئت رئیسه مجلس با کمک سایر دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی، متخلفین بازار را شناسایی و به قوه قضائیه ارجاع داد و دستور رسیدگی ویژه برای این تخلفات را صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی و عضو ناظر مجلس در بورس صبح امروز در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران، درباره وضعیت بورس گفت: ما با مردم قرار گذاشتیم که از اموال و سرمایه هایشان در بورس حفظ و صیانت کنیم و به همین منظور از سازمان بورس خواستیم تا کسانی که بازارگردانی نکردند را به ما معرفی کند ولی این اتفاق نیفتاده لذا طی چند هفته گذشته هیئت رئیسه مجلس با کمک سایر دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی، متخلفین بازار را شناسایی و به قوه قضائیه ارجاع داد و در جلسه ای که با ریاست محترم قوه قضائیه داشتیم، دستور رسیدگی ویژه برای این تخلفات را صادر کردند.

وی در ادامه بیان کرد: فعالیت نهادهای حقوقی در بورس طوری شده که حتی بازارگردان ها هم در حال ایجاد نوسان در بازار بورس هستند و این نشان می دهد ساختار مناسبی در سازمان بورس وجود ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه توضیح داد: یکی از موضوعات مهم که در دستور کار کمیسیون قرار دارد استقلال کامل سازمان بورس است تا کاملا مشخص شود چه کسی را برای پاسخگویی در مجلس حاضر کنیم. اسامی متخلفین بازار بورس که در این بازار آشوب به پا کردند به قوه قضاییه معرفی شد و به تمام کسانی که در بازار بورس مسئولیت دارند هشدار می دهم که طبق ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی ، کمیسیون برای معرفی متخلفین به قوه قضاییه و پس از آن ،پرونده این افراد بدون فوت وقت و گذراندن آیین دادرسی، پرونده شان مورد بررسی قرار می گیرد. این موضوع مشمول افراد چه در صدر وزارت و چه در پایین ترین لایه فعالیت می شود.

علیزاده در ادامه بیان کرد: همه افراد نسبت باید امانت مردم پاسخگو باشند چرا که از دست دادن اعتماد مردم ، اتفاقی بود که  نوسانات بورس به ارمغان آکرد و از این موضوع نمی توان به راحتی گذشت. باید افراد متخلف بازار بورس محاکمه شوند. 

نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شایعاتی در تیرماه ، توسط رسانه های نزدیک به بازار بورس در میان مردم پراکنده شد و متخلفان توانستند با استفاده از این شایعات سود کلان کنند. حتی برخی از این افراد و سهامداران نزدیک به نهادهای دولتی با سود ناشی از این کار در خا رج از کشور ملک خریدند که البته تمامی آنها رصد و شناسایی شدند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تقاضای نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان بورس هم توسط تعداد زیادی از نمایندگان مطرح شده است. همچنین، طرحی در مجلس سورای اسلامی دنبال می شود تمام مدیران  و مسئولین حتی در لایه های میانی، تا چند سال پس از اتمام کار و بازنشستگی ، ممنوع الخروج هستند تا مبادا در امانتی که از ملت به آنها داده شده بود، خلل و مشکلی وارد شود.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها