کد خبر 87424

طبق اعلام انجمن شرکت های هواپیمایی ایرلاین ها می توانند از بانک مرکزی به دلیل زیان های حاصل از کرونا وام دریافت کنند اما این وام با شرایط خاصی داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مقصود اسعدی سامانی در باره آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی دولت از شرکت‌های هواپیمایی که مقرر بود به دلیل شیوع کرونا و رکود کسب و کار پرداخت شود، توضیح داد: طبق وعده دولت مقرر است تا پایان ماه جاری این تسهیلات پرداخت شود.

وی با بیان این که حمل و نقل هوایی و همچنین گردشگری از کسب و کارهایی بود که در شیوع کرونا بسیار آسیب دید، گفت:‌ شرکت‌های هواپیمایی داخلی تلاش کردند، در دوارن شیوع کرونا به هیچ وجه تعدیل نیرو نداشته باشند، در حالی که در بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی دنیا ما شاهد تعدیل نیرو به دلیل شیوع کرونا بودیم؛ امیدواریم این تسهیلات طبق وعده دولت پرداخت شود، تا شرکت‌های هواپیمایی مجبور به تعدیل نیرو نباشند.

* اسامی شرکت‌های هواپیمایی به وزارت راه اعلام شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: اسامی شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت تسهیلات حمایتی به دلیل رکود ناشی از شیوع کرونا به وزارت راه و شهرسازی ارسال شد و رقم مورد نیاز هر شرکت نیز اعلام شد. مراحل تصویب انجام شده است و در مرحله بانک مرکزی و ابلاغ بانک مرکزی به بانک‌های عامل قرار دارد.

اسعدی سامانی درباره رقم این تسهیلات بیان کرد: رقم پیشنهادی شرکت‌های هواپیمایی برای کل تسهیلات بیش از 3 هزار میلیارد تومان بود، اما با 2400 میلیارد تومان از این رقم موافقت شد.

* پروازها و تقاضای سفر به تدریج در حال افزایش است

وی اظهار داشت: با کاهش محدودیت‌های سفرهای استانی و همچنین کاهش شیوع کرونا در برخی استان‌های کشور، پروازها به تدریج در حال افزایش است و تقاضای مسافران تا اندازه‌ای نسبت به روزها و هفته‌های قبل افزایش یافته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده کماکان غربالگری و تب سنجی حرارتی در بدو ورود مسافر به ترمینال فرودگاه انجام می‌شود و بدین ترتیب از ورود مسافران با نشانه بیماری جلوگیری می‌شود.

اسعدی کرمانی اضافه کرد: ‌در حال حاضر طبق هماهنگی‌های انجام شده انجام پروازها با ظرفیت بیش از 60 درصد صندلی هواپیما وجود دارد.

 با شیوع کرونا در کشور و کاهش تقاضای سفر در انواع مدل‌های حمل و نقلی چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی دولت برای پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به شرکت‌های حمل و نقلی در انواع مدل‌های ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی خبر داد.

به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با ارسال پیامکی به شرکت‌های حمل و نقلی متقاضی دریافت تسهیلات به آنها اعلام خواهد شد که به کدام بانک عامل برای دریافت این تسهیلات مراجعه کنند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها