کد خبر 72964

بر اساس لایحه بودجه 99

بر اساس لایحه بودجه سال 1399 کل مجموع منابع بانک‌ها در سال 1399 برابر با رقم ۱۱۹ هزار و ۱۹۲ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان پیش‌بینی شد که ۱۱۶ هزار و ۴۹۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان آن مربوط به بخش درآمدهاست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجموع کل منابع بانک‌ها در سال ۹۹ رقم ۱۱۹ هزار و ۱۹۲ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده که ۱۱۶ هزار و ۴۹۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان آن مربوط به بخش درآمدهاست.

رقم مصوب در قانون بودجه سال ۹۸ در بخش منابع بانک‌ها مبلغ ۱۰۶ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان بوده است.

در بخش مصارف بانک ها نیز رقم ۱۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۱۱۳ هزار و ۱۳۸ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان مربوط به هزینه‌ها و ۸۴۰ میلیارد تومان مربوط به مالیات است.

همچنین در بخش مصارف یک هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان مربوط به ۵۰ درصد سود ویژه و ۲ میلیارد تومان مربوط به سود سهام است.

در لایحه بودجه ۹۹ رقم ۱۶ میلیارد تومان نیز به سایر حساب‌های تخصیص سود، چهار هزار و ۳۱۳ میلیارد تومان برای هزینه‌های سرمایه‌ای و ۲۴۴ میلیارد تومان برای افزایش دارایی‌های جاری پیشنهاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها