کد خبر 61478

در جشنواره شهید رجایی، بانک مرکزی به عنوان دستگاه برتر اجرایی کشور و همتی، به عنوان مدیر برگزیده معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالناصر همتی در پانزدهمین دوره جشنواره شهید رجایی از دستان رئیس جمهور به پاس خدمات ارزنده در طول یکسال سکانداری نظام ارزی و پولی کشور به عنوان مدیر برگزیده بر اساس دوازده شاخص ابلاغی رئیس جمهور لوح تقدیر دریافت کرد.

گفتنی است ایجاد ثبات در بازار ارز، حمایت از تامین مالی واحد‌های تولیدی، شروع اقدامات ضروری برای اصلاح نظام بانکی و مقابله سیستمی با هرگونه رانت خواری از برنامه‌های بانک مرکزی در طول یکسال اخیر بوده است. با سیاست‌های اتخاذی بانک مرکزی در دوره اخیر نوسانات بازار ارز کنترل و این امر موجب تقویت ارزش پول ملی شد ضمن آنکه حمایت از رونق تولید و اصلاح ساختاری نظام بانکی نیز از اولویت‌های نهاد سیاستگذار پولی در شرایط کنونی اقتصاد است.

رئیس جمهور در این مراسم اشاره کرد: جنگی که امروز بر ما تحمیل شده، جنگ اقتصادی است و ما باید این جنگ را با پیروزی تمام کنیم.

لازم به ذکر است برای نخستین بار است که بانک مرکزی این عنوان را کسب کرده است.

جشنواره شهید رجایی فرصتی است که در آن نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و ارزشیابی آن‌ها اعلام می‌شود و از دستگاه‌های برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل می‌آید.

در بخشی از متن لوح تقدیر اهدائی رئیس جمهور آمده است:

خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران توفیقی سترگ در مسیر آموزه‌های بزرگ دینی و انقلابی و تداوم فرهنگ فداکاری و جهادی است که شهدای والامقام به عنوان میراثی ماندگار به یادگار گذاشته اند.

در سال "رونق تولید" لازم می‌دانم از تلاش‌های ارزنده جنابعالی در راستای اجرای برنامه‌ها و اعتلای کشور و کسب عنوان مدیر برگزیده بر اساس دوازده شاخص ابلاغی رییس جمهور در جشنواره شهید رجایی ۱۳۹۸ قدردانی نمایم./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها