کد خبر 59006

بازار متشکل ارزی قرار بود که روز شنبه افتتاح شود اما به دلیل عدم تکمیل مراحل حضور در این بازار توسط اکثریت صرافان و بانک‌ها فعالیت این بازار به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرغم اینکه قرار بود بازار متشکل ارزی روز شنبه و در آستانه عید قربان افتتاح شود اما بانک مرکزی تصمیم گرفته است افتتاح این بازار برای مدتی به تعویق بیفتد.

بر اساس این گزارش تاکنون 35 صرافی و 2 بانک مراحل حضور در بازار متشکل ارزی را طی کرده‌اند و با توجه به اینکه هدف بانک مرکزی آغاز به کار بازار با 120 صرافی و 6 تا 7 بانک است‌، بازار پس از تحقق این نسبت، به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

 تا کنون 120 صراف عضو بازار شده‌اند اما هنوز فرآیند تکمل پرونده و اجرا عملیات آزمایشی معامله ارز در بازار متشکل ارزی را طی نکرده‌اند.

بنابراین گزارش بانک مرکزی امیدوار است که با ایجاد بازار متشکل ارزی بتواند ثبات را در بازار ارز ایجاد کند؛ افزایش شفافیت، کشف نرخ و امنیت در انجام و تسویه معاملات از دیگر اهداف این بازار به شمار می‌رود.

ظاهراً اطلاعات آنلاین خرید و فروش ارز در این بازار در دسترس عموم مردم قرار ندارد و اعضا قادر به مشاهده آن هستند، اما اطلاعات کلی از این بازار در سایت ice.ir در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها