کد خبر 52818

آمارهای بانک مرکزی حکایت از این دارند که سپرده های بانکی از ابتدای سال تاکنون 22.8 درصد افزایش پیدا کرده اند و این در حالی است که میزان افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها در پایان بهمن ماه سال بالغ بر ۲۰۲۲۳.۱ هزار میلیارد ریال شده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل از آن ۴۹۰۴ هزار میلیارد ریال (۳۲ درصد) و نسبت به پایان سال قبل معادل ۳۷۵۹ هزار میلیارد ریال (۲۲.۸ درصد) افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۱۳۶۷.۴ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۲.۸ هزار میلیارد ریال است. پس از استان تهران نیز استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و آذربایجان شرقی بیشترین جذب سپرده را داشته‌اند.

61175

البته در بخش تسهیلات دریافتی نیز بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۹۴۷۷.۹ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۵۰.۳ هزار میلیارد ریال است. همچنین استان‌های اصفهان با ۵۴۱.۵ هزار میلیارد ریال و خراسان رضوی با ۴۶۳.۸ هزار میلیارد ریال بیشترین میزان تسهیلات را پس از استان تهران به خود اختصاص داده‌اند.

61173

همچنین نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۰.۲ درصد است که نسبت به پایان بهمن ماه ۱۳۹۶ و پایان اسفند ۱۳۹۶، به ترتیب ۳.۷ و ۵.۲ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. نسبت مذکور در استان تهران ۹۱.۹ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۷.۴ درصد است.

 

منبع: ایبنا 

ارسال نظر

تازه ها