کد خبر 49558

گوترش و موسی فقی رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا از دولت و مردم لیبی خواست تا آتش بس اعلام کند و و به روند سیاسی قبل بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و موسی فقی، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود در نیویورک خواستار توقف درگیری‌ها در لیبی شدند.

فقی تصریح کرد: اولویت امروز در لیبی توقف جنگ در این کشور است و هیچ راهکار نظامی در این خصوص وجود ندارد.

رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا در ادامه افزود: طرف‌های درگیر در لیبی باید توقف درگیری‌ها در این کشور را بپذیرند و برای حل این بحران به روش مسالمت‌آمیز و سیاسی بر سر میز مذاکره بنشینند.

در همین راستا، گوترش تاکید کرد: پیام ما به تمامی مردم لیبی ضرورت دستیابی به یک آتش‌بس و بازگشت به روند سیاسی در این کشور است.

پیشتر، سازمان ملل و اتحادیه آفریقا طرف‌های درگیر در لیبی را به توقف درگیری‌ها و پایبندی به آتش‌بس انسانی فراخواندند، اما این درخواست‌ها تاکنون با پاسخ مثبتی مواجه نشده است.

 نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به فرماندهی خلیفه حفتر از چهارم آوریل عملیاتی را برای نابودی آنچه که تروریسم در طرابلس می‌خوانند، به راه انداخته‌اند. در طرابلس نیروهای توافق ملی لیبی به ریاست فائز السراج حضور دارند و السراج نیروهایش را به منظور رویارویی با اقدامات نیروهای حفتر فراخوانده است.

طبق آمار سازمان ملل، از آغاز این حملات دست کم ۴۳۲ تن کشته، ۲۰۶۹ تن دیگر زخمی شده‌اند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها