کد خبر 40907

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت 17 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به مددجویان تحت حمایت در سر فصل‌های کارگشایی، ودیعه مسکن و طرح‌های اشتغال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، احمد لطفی عصر امروز در نشست با مدیر امورشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر، از همکاری و تعامل خوب این بانک در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت تقدیر کرد و اظهار داشت: این همکاری از سال گذشته شروع شده و نتیجه آن تاکنون اختصاص 29 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در سه سرفصل کارگشایی، ودیعه مسکن و طرح‌های اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بوده که تاکنون 17 میلیارد تومان آن محقق شده است.


مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این تسهیلات پرداختی مربوط به کارگشایی بوده است گفت: بیش از 3 هزار 50 فقره وام کارگشایی از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به مددجویان تحت حمایت در سطح استان پرداخت شده است.


وی  با بیان اینکه بیش از 85 درصد از مددجویان واجد شرایط طرح‌های اشتغال شناسایی شدند گفت: تا کنون 5 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغال از سوی این بانک به بخش اعظمی از مددجویان پرداخت شده است.


لطفی با تاکید بر اهمیت طرح‌های کار آفرینی برای مددجویان و همچنین تجربه کمیته امداد در بحث اشتغال گفت: در سال آینده اولویت اصلی این نهاد بر پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه نگاه کمیته امداد خدمت‌رسانی و پشتیبانی از فقرا و محرومین است گفت: بانک‌های عامل در استان به‌ویژه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اهتمام ویژه‌ای در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و وام‌های اشتغال‌زایی داشتند و همین امر باعث ارتقاء کسب و کار، بهبود معیشت و خودکفایی اقتصادی نیازمندان جامعه شده است.


در ادامه این نشست رضا صابری، مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان پرچم‌دار بانکداری اسلامی بیش از ۱۱ سال سابقه فعالیت دارد گفت: این بانک با هدف احیاء سنت قرض‌الحسنه و در جهت حمایت از کسب و کارهای خرد و همچنین توانمند سازی اقشار ضعیف جامعه آغاز به کار کرد و در طی این مدت موفقیت‌های چشمگیری داشته است.


وی خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را عام‌المنفعه دانست و گفت: اقدامات این بانک با اجرای برنامه‌های مسؤولیت اجتماعی مطابقت دارد و بدون در نظر گرفتن مسائل مادی به دنبال رفع احتیاجات نیازمندان هستیم.


مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان بوشهر در ادامه با اشاره به نحوه تأمین منابع مالی این بانک خاطر نشان کرد: تمامی منابع مالی این بانک از سپرده‌های مردمی و بدون هیچ‌گونه مشارکت دولتی است و تاکنون بیش از 100 هزار فقره وام در سطح استان از محل این سپرده‌گذاری‌های مردمی به نیازمندان پرداخت شده است.


وی در پایان با ابراز رضایت از تعامل و همکاری با کمیته امداد در جهت خدمت به نیازمندان، آمادگی خود را برای خدمت‌رسانی بیشتر به مددجویان تحت حمایت این نهاد و دیگر نیازمندان هم‌استانی اعلام کرد.


 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها