کد خبر 99840

شاخص‌های دلار و پوند به ترتیب به دلیل ریکاوری اقتصاد جهانی با آغاز واکسیناسیون و احتمال شکست مذاکرات بریگزیت در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند و پوند این هفته حدود 1 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در معاملات ساعات اولیه بازارهای اروپایی در نتیجه خوشبینی نسبت به ریکاوری اقتصاد جهانی از اثرات شیوع ویروس کرونا همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

از طرف دیگر ارزش پوند استرلینگ نیز به دلیل نگرانی‌های مربوط به شکست مذاکرات بریگزیت پیوسته در حال کاهش است و این روند کاهشی با هشدار بوریس جانسون شدت گرفت.

شاخص دلار در معاملات امروز با افت 0/1 درصدی به پایین‌ترین حد دو سال و نیم اخیر خود رسیده است و این روند طبق گفته کارشناسان بازار ارز ادامه‌دار خواهد بود. شاخص دلار به عنوان یک دارایی ریسک‌گریز در زمان شیوع کرونا مورد اقبال سرمایه‌گذاران بود اما رفته رفته با وخیم‌تر شدن اقتصاد ایالات متحده سرمایه‌گذاران اقدام به خروج از دلار کردند و به سمت ارزهای دیگر از جمله یورو حرکت کردند.

همچنین ارزش پوند در برابر دلار نیز روندی نزولی دارد و با کاهش 0/1 درصد دیگر در حال حاضر معادل 1.328 است. دیشب بوریس جانسون بعد از مذاکرات خود با رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد احتمال جدایی بدون توافق از اتحادیه اروپا تقویت شده است و شرکت‌ها خودرا برای این روند آماده کنند. در طول این هفته پوند بیش از 1 درصد در برابر دلار کاهش یافته چرا که تجارت 1 تریلیون دلاری بریتانیا با اتحادیه اروپا که در نتیجه توافق پسابریگزیت حاصل می‌شد در حال از بین رفتن است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها